Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Sudden Infant

Sudden Infant

Psychotic Einzelkind

autor: cecil cobalt | 26. 11. 2009, 08:02:02 | návštěv: 2287 | reakcí: 0

Joke Lanz je známá osobnost noise-industriální světové scény, od roku 1989 chrlí své experimenty po různých labelech na všech typech nosičů, skoro se nedá pochopit, že v roce 2001 nedal ven žádné dílo, tak je plodný. Performer s chutí ozvučující vlastní tělo se pohybuje od děsivě chilloutových spočinutí po intenzivní noisové stěny. A tak různorodé je i album Psychotic Einzelkind z roku 2008, nahrané ve trojici s Bill Kouligasem (elektronika, perkuse) a Christian Weberem (baskytara, perkuse).

Jsou tu pasáže, které svádějí ke klišé, abnormální analogové zrnění v poločase rozpadu, když je přestávka, na hřišti se potlouká smrt a mrtvej rozhodčí, tady nechodí nikdo, ani stopa. Jenže Psychotic Einzelkind je pestrá směsice a s každou skladbou začínáme znova, od setmění na jižní polokouli až k ropným vrtům na sporných skandinávských hranicích.

Tradiční posluchač prohodí něco o tom, že kde není slyšet hudební nástroj a melodie, tam není hudba, Beautiful Tile je drum´n´basová hitovka a la theme Profesionálové, filtrovaný řev si žádá pomoc, ale zároveň pohání co vozka bičem. A i když se může deska jevit jako pohyb ode zdi ke zdi, jsou tu pečlivě budované a tvarované vály jako třeba Head vs wall, kde jedna vrstva vytváří daleký, tajemný prostor a ta druhá ji v tom všemožně brání, touží ji zahlušit. Není možné, Trees are my friends je veselý punk a zve ku tanci.

Desku uzavírají remixy od uznávaných person nejen noise scény. Z´EV zvolil cestu málo znatelné změny, ale nemůže být totožné to, co je o sedm minut kratší. Jedenáctiminutové Slomono je tu zkrouhnuté, zkoncentrované, táhnoucí se sajfi, tunelovaný kosmos, ambientní hc.
Lasse Marhaug
si vybral výraznou skladbu Tandoori chicken scooter III. Kratší stopáž, zdánlivé nedění a samplování kašle je přesně v duchu fyziognomického noisu Sudden Infant, remix ale pracuje daleko rafinovaněji a odměřeněji s tichem než švajcar, velmi dobrý track.
Čemu se říká paradox remixu a co byste nečekali, to je práce Thurstona Moorea: jeho předělávka songu Somniphobia je postavena na potlačení výrazné basové linky i indiánských perkusí a další modulaci noisového bordelu, všechno je za přepážkou a kdo kňučí, ten má sestru. Taková bývají vyvrcholení u znalců ticha. I smrt má svůj třas.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise-eclectic
Nosič: CD
Celkový čas: 71:17
Rok: 2008
Vydavatel: Blossoming Noise
WWW: http://www.suddeninfant.com
Seznam skladeb:
  1. somniphobia
  2. deep cuts
  3. boy in a wheelchair
  4. tandoori chicken scooter III
  5. bamblood
  6. slomono
  7. beatiful tile
  8. head vs wall
  9. trees are my friends

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek