Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Black Elk

Black Elk

Always a Six, Never a Nine

autor: cyril kosak | 27. 11. 2009, 07:11:55 | návštěv: 3103 | reakcí: 1

Další hydra se žene na hradec a prahu, o co si to koledujem? Koleda koleda štěpáne, co to neseš ve džbáně: nese nesu kytaru, je v něm černý zvíře: až ho svleču, požeru. Skoro u nikoho mě nebaví pomalé rockové skladby, to čemu se říká balada, všechno jsou to uslintaný cancy bez kouska nadhledu, Black Elk předkládají vál Brine, který začíná jak vjezd do lesa lesních duchů a pokračuje zpomaleným útěkem přes frontovou linii, kulomety štěkaj a bolest je skutečnější než mlha, všude se válí krev a tečou kosti, nevim na které straně řeky, ale je to očistec.

Nejdřív to vypadá na roztahanou, střednětempou hlukovinu, co se kroutí jako špatně přejetý chřestýš, nevíš jak ho dorazit. Ale pak se rozjede Hospital, rány se začnou hojit a gáza má barvu motorové hlavy a hřmotné basy, nemocnice na kolečkách není hračka, ale válečná nutnost, ranění se ještě pořád nedobíjej.

Skladby v sobě obsahujou několik dalších, přirozeně propojených kusů, spojené státy hudby, řízné oktanové figury a la Ministry jsou rozbíjené stoner metalem a provrtané noise rockem, guilty pleasure představují speedmetalové riffy, které jak začnou, tak s úlekem končí, následovat může ambientní przerva nebo zapálený běs.

Alternativní rock zní jako hyena psovitá, třeskutá vybíjená hard, heavy a noise, Melvins nebo Tad, Black Elk podle siouxského šamana, co se bil u malýho big hornu, trocha grunge i sludge, jez do polopita a dej si načas, láčes povzbuzuje krevní oběh a tahle uřvaná smečka se vysmekne z každé oprátky. Černý jelen ve tmě.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise-rock
Nosič: CD
Celkový čas: 38:50
Rok: 2008
Vydavatel: Crucial Blast
WWW: http://www.myspace.com/blackelk
Seznam skladeb:
  1. my last shred of decency
  2. hospital
  3. pig crazy
  4. the brazen bull III
  5. stab
  6. she pulled machette
  7. brine
  8. the brazen bull II
  9. hold my head
  10. winter formal

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
anglictinar palo
25. 12. 2009, 10:30:57
neznamena elk nahodou los?

p.s.: priznavam ze dneska nejsem ve forme

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek