Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Metroschifter

Metroschifter

Carbonistas

autor: trenT | 4. 12. 2009, 10:22:32 | návštěv: 2458 | reakcí: 0

Devětkrát opadalo listí v Louisville, rodišti takových Slint nebo Young Widows, než Metroschifter vypustili další vydání čítanky post-hardcoru. Nejeden fanoušek těžko vydejchával jejich pořádně dlouhý zimní spánek. Requiemy na tuhle legendu vymáchej v benálu a spal v pekelných plamenech, jsou zpět. Ve velkým štýlu, bez velký huby. "Please copy this record to all your friends."

Pamatuješ ještě na Encapsulated? Napsali to tyhle legendy a nahrály bandy jako Refused, Rye Coalition, Elliott, Burning Airlines a další. No, tak tentokrát do toho buší zase metráči. Zase je to hlas Scotta Ritchera, zase to smrdí neopakovatelným sekancem mezi třetí a čtvrtý obratel. Víme.

Začíná se zlověstnou basovou bublaninou spolu s dialogem činelu, prásk do šroťáku a Scott už chrlí temnotu hrdla. Kytara jen vobčas sekne, ke konci už  ji nezadrží nic. It's All Fucked Up In Dixie, geniální hit, který si budeš broukat vždy, když si budeš broukat. Jako bych tam trochu slyšel DC modly Fugazi (kurva, kdy ti už zas něco vydaj?), další tvořitelé čítankovin. Přes parádně zpěvnou Murder se míří k progresivnějšímu a vice elektroničtějšímu středu alba, žádná křeč.

Ten šíleně osekaný refrén v America Is A Prison tě rozkope. Jako by se ti někdo snažil o hlavu rozmlátit rádio uprostřed refrénu. Nářez. Ke konci se dočkáš i nějaký ty folkařiny, která k těmdle legendám už tak nějak patří (pamatuješ ještě na split Shipping News?). Celý je to završeno nějakými rozhovory lidí se spleteným jam-pozadím kytary a bicích. Bůhví, co tím chtěli říct, jestli teda něco. Pilně poslouchej, když kulty se vrací. Pořád přitahují jako monster magnet, tady se nehřešilo.

METROSCHIFTER (USA) + LORDS (USA)
Klub 007 Strahov, 8. prosince 2009

METROSCHIFTER (USA) + B_side
Hradec Králové, La Putika
, 7.prosince 2009

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-hardcore
Nosič: CD
Celkový čas: 28:02
Rok: 2009
Vydavatel: Noise Pollution
WWW: http://www.metroschifter.com
Seznam skladeb:
  1. Goodbye Narragansett
  2. It's All Fucked Up In Dixie
  3. Murder
  4. 06/06/1997 (Der Tag, An Dem Kater Jusa Aus Saarbrücken Vom Balkon Aus Der 5. Etage Sprang, Um Auf Jagd Zu Gehen)
  5. America Is A Prison
  6. Little Voice
  7. Knob Creek
  8. Flick

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek