Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Coliseum & Lords

Coliseum & Lords

Moral Damage Destructure

autor: Dav Rodriguez | 6. 12. 2009, 07:17:05 | návštěv: 2140 | reakcí: 0

Tahle deska je dárek k narozeninám. Minulý léto mě s ní podaroval Job (díky kámo!) a tak se stalo, že jsem začal přísahat na "metal". Šel jsem se tenkrát taky podívat na Coliseum do Futura. Nečekal jsem vůbec nic, ale odcházel jsem totálně nadšenej. Vzpomínám si přesně: Ryan Patterson - fousatej chlap, dva metry, asi tak sto kilo, pokérovaný pracky a trikot The Wipers. Zkrátka věděl jsem hned: jooo, tohle bude moje scéna!

Ještě dneska vzpomínám, jak tam rovnou z pódia elegantně sjel chlápka, kterej mu neustále hulákal do keců, který v přestávkách mezi hraním sporadicky padly... Coliseum byli ten večer naprosto nekompromisní a já si je zamiloval. Od tý doby jsem posluchačsky urazil dost velkej kus cesty, za což vděčím právě týhle iniciaci. Na kluka, kterej vyrostl na The Stooges, byla Louisville scéna celkem velkým zjevením... a Coliseum mi k ní otevřeli dveře.
Lords
i Coliseum maj stejnej background - kořeny položený v tom nejdřevnějším 80´s hardcore punku, všechno ale přetavený do naprosto novýho a neotřelýho zvuku. Vzali ty nejlepší odkazy rockový muziky za posledních x-desítek let, obohatili je o rozměry disonance a riffy nechali zmutovat. Výchozí materiál je výbušná směs plná agresivity, útočnejch nálad a nekonečnejch výpadů. Jednotlivý tracky se přelejvaj ze škubavejch momentů (frenetičností připomenou legendárního Dr. Geeka od Melvins) až po hrubovalchy typu Amebix.
Nejsem metalovej fanda a nikdy jsem metal neposlouchal, takže k vlivu týhle větve nemůžu říct ani zbla. Každopádně pokud tu nějakej je, tady mě neruší. Tohle není macho-hloupá ani laciná muzika plná siláckejch gest. Navíc - uvážíme-li přístup, kterým se v Louisville desky dělají  a kterej je mi hrozně sympatickej, o popření punku nemůže být řeč. Sami si v bookletu můžete přečíst, jak se u Chrise OwenseHeadbanging Kill Your Momma Studios sešla parta kámošů a po společný tour a pár živejch kolaboracích (model Big Business & Melvins), natočili společný album. Pak přijel Evan Patterson z Young Windows, poslech to, řekl co jo, co ne, finální výběr se poslal na míchačku, master a díky čáu! Prostě rodinnej podnik jak kráva. Styl já na bráchu, brácha na mě. Tak ty vole a teď mi řekněte, není vám právě tohle sympatický!?
Hudebně to snad ani nemá cenu rozebírat. Jak Lords, tak Coliseum předvádí na moral destrukci vysokej standart, kterej jsme si ze stáje Auxiliary Records navykli slýchat. Dvou, maximálně tří minutový vzkazky, kde je napresovanej veškerej tlak a invence. Nic tady není navíc, nic nepřebejvá, všechno je perfektně načasovaný a nehorázně přesný. Šlehy vyhnaný anabolikama vzteku a frustrace každodenního života do maximálně možnejch otáček. Větší monstr diktát zahranej lidskou rukou si zkrátka nedovedu představit. A navíc ty skvělý texty!!!! Přesně moje gusto! Žádný metafory a schovávačky, kterejm rozumí možná tak pan autor, ale spíš asi ani ne...nene ty vole, žádný rádoby velký umění: „It's time for more than words, ´cause bad art and metaphors have never changed the world!" Kdo potřebuje víc?

PS:  Byl jsem na Lords v Hradci Kraválové a musím říct, že tahle kapela je jedna z nejzábavnějších a nejšílenějších, jaký jsem za tento rok viděl. Totální maniaci a freakové! Sedmička podle mě zažije další anihilaci!

n

METROSCHIFTER (USA) + LORDS (USA)
Klub 007 Strahov, 8. prosince 2009

LORDS (USA) + Tummo + Flowers for Whores
Yacht, Brno, 9.prosince 2009

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hardcore/punk
Nosič: CD
Celkový čas: 74:44
Rok: 2006
Vydavatel: Auxiliary Records
WWW: http://theauxblog.blogspot.com/
Seznam skladeb:
 1. The story of Colordsiseum spoken by Sean Severs
 2. Pigg's Eyes/Colordsiseum
 3. Year of the Pig/Coliseum
 4. Theme/Coliseum
 5. Miracle Cure/Coliseum
 6. Dehumaniz/Coliseum
 7. Turn to Dust/Coliseum
 8. Reborn to Hang/Coliseum
 9. Head Down and Burn/Coliseum
 10. Set it Straight/Coliseum
 11. Let it Devide/Lords
 12. Holyghost of the Infidels/Lords
 13. Nothing Follows/Lords
 14. Surprice You're Dead/Lords
 15. Messaianic Exegesi:USA/Lords
 16. No Salvation/Coliseum
 17. Born to Hang/Coliseum
 18. I don't care About You/Coliseum
 19. Talking Whip/Lords
 20. Impeach Pit/Lords
 21. The Beautiful People/Lords
 22. Ladies and Gentleman: Alexander T and his spoken word

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek