Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

DAT

DAT

EP II

autor: Lýdie m. Kropáčková | 14. 12. 2009, 11:46:36 | návštěv: 4198 | reakcí: 11

S úchylnejma buňkama MMM to je těžké: nemůžete je nemít rádi, protože dovedou velké věci a skvělou muziku, ale zároveň to je o hubu, rozpadnou se zrovna když se daří, jednou jim uděláte koncert a myškin s pokerovou tváří groucho marxe nahý skočí do podlahy, podruhý se půlka Le Christ Hypercubistic odstěhuje do blavy a vyloží tam eso Boss a sekretářka (vynikající název), potřetí dostanou DAT lano, aby hráli před Akron/Family, jenže slova jim jdou nevzájemným směrem, tak jedou do prdele.

A pak si pustíte DAT II a vidíte tu dlouhou, zkurveně dlouhou a dobrou cestu, kterou ušli a kam se dostali. Římská jednička byla úžasná, ale tohle je ještě o level výše, do těchhle hudebních pater se u nás dostane jen pár spolků.

Orel má pravdu, tohle je vyústění všech Tremol a Vincenta V., celého ohledávání shoegaze bordelu a melodií uvnitř stěny, propracovaná, ne-česká záležitost, dotočit a umřít. Hluk a zpětný bordel je ovládnutý, teď už ho využívaj jak chtějí, invence je hodně, otevřené dveře, můžem cokoliv. Na někoho to může působit až příliš čistě, DAT jsou najednou tak vstřícní a tak blízko popu, že se lekneš. Jenže na druhý poslech jasně vidíš, že pro rádiové ucho je to pořád moc přebuzené, komplikované ve struktuře (post-rock-vole) a dlouhé, navíc podivně zasněné a zádumčivé, posmutněle výbušné, post-punkové. Pak už zbývá jen dlouhý výdech po úžasném faku a chvilka smutné něhy, římská dvě znamená this is the end a slunce je těžké i pro kyprej klín matky přírody, všechno zpátky, tam kam patří.

Tohle můžou letos překonat už jedině Murky Ajar s novou nahrávkou nebo oživší LU. Vsadím na kohokoliv, jen abych už to měl v hlavě, jen čistá droga roztopí krevní destičku, jen čistý kyslík rozpohybuje hlavu přesnou emocí.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: dream-fucking-pop
Nosič: CD-r/mp3
Rok: 2009
Vydavatel: MamaMrdaMaso
WWW: http://mamamrdamaso.wz.cz/menu.htm#DAT
Seznam skladeb:

 

  1. intro
  2. into the woods
  3. mtv
  4. summer poem
  5. hard sun
  6. reverb

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 11
b
15. 12. 2009, 20:26:04
blckdmnd:no mel bych se nekdy uz ukazat v tom kopru...ozvu se urcite brzo.)

p
15. 12. 2009, 18:03:34
bejbis epochal je uz na webu MamaMrdaMaso!

blckdmnd
15. 12. 2009, 15:31:46
jo!-a kdy vyjde ten Bejbis Epochal??!?

blckdmnd
15. 12. 2009, 15:21:48
a mas jeste vubec z ceho panáčku??už sis dlouho neprijel pro vysluzku..:(

bedla
15. 12. 2009, 12:42:19
zklamání roku!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek