Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Kazety

Kazety

st

autor: maxim moebius | 17. 12. 2009, 08:03:48 | návštěv: 5372 | reakcí: 0

X Production vydávají  tuzemskou elektroniku, ale v prvotním tušení electra budete krutě sešleháni jinou pravdou, ať už jde o Midi lidi, Vanessu nebo chladně roztančené duo Kazety.

Kazety jsou typem kapely, kterým doba přeje, nemusíte být zrovna extra zpěvák, pokud máte skladatelský cit, civilní ksicht a moderní špínu za lakem na nehty, mtv se u nás prosadí asi tak snadno jak mexické přírodní drogy, zato indie-popina vyrostlá z osmdesátkového new wave šanci má (dočasnou).

Kazety jsou zajímavý zjevem na naší scéně, kdybych řekl, že jde o nepřesný průnik The XX, Crystal Castles a  thrash-synth-popu, asi to nikoho nedojme. Ale když začnou zpívat „city se drolí, když do nich mícháš depilační krém", hodí vás to do nálady, kterou u nás kapely netvoří, když už se hraje na electro-punk, tak zvesela a taky úchylně, případně se zahraje na zhovadilou recesi a špetku verbální krasojízdy. Kazety tančí, ale pod nohama skřípe smutek.

Hudebně  se dopouští nečekaných  zvukomalebností jako použití krásně řezavého zvuku, jaký byl ke slyšení snad jen u punkových klasiků Rozmazané děti, kteří se vyžívali v rukodělném industriálu. V kombinaci s ohýbanými samply digitálu  a zdánlivě neochvějným, naivním zpěvem vzniká matérie, která se přirozeně vzpírá mejnstrýmu, i když se jistým způsobem dotýká záměrně primitivních poloh Midi lidi, a zároveň jsou blíže ostravskému sdružení Vole Love Production a zejména dvojce Like She.

Jenže ti oplývají jiným humorem a navíc neváhají pokoušet extrémy a vedle písňových schémat klidně sáhnou po breakcore. Kazety jsou uměřenější a v dobrém slova smyslu se soustředí na chladné hity, skvělé melodické linky opentlené samply a analogovou historií (Oldfield, Jarre, Vangelis, Depeche M., Joy D.). Adrenalinová vybíječka Řekni pěkně uprostřed, pohlcující Depilace hned na úvod a s celou paletou new wave ingrediencí, divná Smutná nebo filmová Belmondo („já sem tvůj belmondo, ty si můj aznavůr") a navrch Necítím nic - song, který se vám bude zdát a když ráno vstanete, budete si do mušle zpívat Smutnou: „jsem veselá - jsem smutná".

A budete si zpívat tím spíš, že máte bukače mezi šajtlema, protože u těchhle zdánlivě frigidních desek je potenciálu na celé ženství a kdo nechtěl být po pořádném vyvrcholení lesbička, ten kecá.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: electro-new wave
Nosič: CD
Celkový čas: 44:35
Rok: 2009
Vydavatel: X Production
WWW: http://www.myspace.com/kazety
Seznam skladeb:
  1. Depilace
  2. Smutná
  3. Love song
  4. Belmondo
  5. Řekni
  6. Necítím nic
  7. Kočka
  8. Country
  9. Dist
  10. 13

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek