Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Wive

Wive

PVLL

autor: trenT | 11. 03. 2010, 21:07:39 | návštěv: 2845 | reakcí: 0

Žádná „kapela lidí z A Whisper In The Noise", ale nový božstva mrazivé výpovědi.  Nechci ti říkat, co je lepčí a co horší, ale na rovinu, tohle je čirá krása. Kdyby existoval soundtrack k poslednímu výdechu, možná by zněl podobně. S těmihle tóny v uších bys šimral zubatou v podpaží, abys nemusel pryč, jestli víš, co tím chci říct...

Kurevsky silná naléhavost, která tě pohltí víc, než jsi schopný si připustit. Rázem chceš cítit svůj tep, ale nemůžeš, už dávno hraje s WIVE. Ty vole, todle není umělé dojení srdečních chlopní, ani vypočítatelný sběrač slz, ale opravdové sugestivní toulání po zamrzlý krajině, která tiše naříká. Není to ani „náladovka" (rozuměj to, na co náladu potřebuješ), protože tahle pětice ti vecpe tu svou. A to až do nosu. Věř, že bude přesně taková, jakou oni budou chtít. Ani náznak vzepření.

Jeden dlouhý silný moment, žádné chvilkové zachvění pro playlistofily nejlepčích stop. Všechny ty melodie, smyčce, klavíry, prostě ty nadpozemsky-rozmrdávající, nádherné aranže umí přes bubínky obalit tvou duši do beránkovitého vlákna. Je v tom i elektronika. Citlivá, nenápadná, účelná, takže neboj, že příjdeš o hlavní role klasických nástrojů. Ty hrají prim.

Melancholie nebyla mnohokrát tak silná. Vážně mě to vzalo (a vezme při každém poslechu), marně hledám slova vítězů. Není jich třeba. Prostě si to sežeň a deset skladeb si tě omotá kolem prstu jako možná nic předtím. Už ani slovo do vzduchu.

Video: http://wivecult.com/wivecult.com/OPTIC.html

Související články

A Whisper In The Noise - Dry Land

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-folk / indie-pop
Nosič: CD
Celkový čas: 39:44
Rok: 2010
Vydavatel: Exile on Mainstream
WWW: http://www.myspace.com/wivespace
Seznam skladeb:
  1. Toast To Famines
  2. Teethy
  3. Langvage
  4. Lazarvs And Dives
  5. Come, Join The Sea
  6. Attrition
  7. The Day Bvrnt To Death
  8. Widows
  9. Tongve Of Callvs
  10. Slvmber's Edit

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek