Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Thema eleven & Gride

Thema eleven & Gride

split 7''

autor: ctirad coma | 18. 03. 2010, 13:56:07 | návštěv: 5881 | reakcí: 2

Předělávky jsou to vlastně dvě. Thema eleven se zakousla do Morriconeho klasiky Tenkrát na Západě, movie theme, krásnej baladickej cajdák o zániku starýho světa, Gaze. Tam, kde originál vystavuje pomalou stavbu a ozvěnu ticha, která musí nechat rozeznít fouknutí harmoniky i dramatickou klenbu kompozice, Thema eleven budují povlovnou, důraznou první polovinu válu, aby se pak zvedl černý moloch první lidské jeskyně a zadul něco o bolesti jako přerodu. Hudba je dokonale bahnivá, lehce napnutá tětiva gradace drží rozkládající se skladbu pohromadě, ale ta se i tak jako by propadá sama do sebe, niterný rozklad.

Gridecoroví Gride umí jako nikdo jiný zapřáhnout epileptickou chobotnici zmítajícího se hardcore a grindu. Krátké songy na malé ploše nabízejí několik zvratů a zdánlivě těžkopádné kakofonie vzápětí střídají kulemrdně kulometné riffy a podivná pomalá spočinutí, která je jistě obracejí do undergroundových tradic. Volání divočiny nepřekvapí temným textem ani Inyho specifickým polodeklamativním řevem, ale hédonistickou palbou: „oslavme svobodu / hlasitost naplno". Přímočařeji odhalující je Neurorevolution, postoj a výzva, „každá síť má spoustu děr / každá zeď je z cihel". Pak přichází cover Psích vojáků a jejich profláknuté hymny Žiletky. Přichází to, co musí: Topolův nervní šanson plný zoufalé ležérnosti a sebervavé intimity se mění na uječenou, rychlou a zničující smršť. Rytmika se valí jako polom panenským údolím, kytara sténá a vymýšlí dlouhé figury, Inyho kamikaze vokál kňučí ódu na bolest, smrt začíná, „když je můn v utahu".

Související články

Gride - Horizont události
Thema eleven - The Great Misanthrope

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: sludge-emo-core/gridecore
Nosič: 7"
Rok: 2009
Vydavatel: Insane Society
WWW: http://www.myspace.com/themaeleven, http://www.myspace.com/gridecore
Seznam skladeb:
  1. Thema eleven - Gaze
  2. Gride - Volání divočiny
  3. Gride - Neurorevolution
  4. Gride - Žiletky

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
ckl
16. 04. 2010, 13:16:53
ty žiletky to je strašnej náhul

crack
19. 03. 2010, 06:56:27
esence čistého zla

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek