Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

DOT ROTTEN

DOT ROTTEN

Something Out Of Nothing (S.O.O.N.)

autor: Miro Koněv | 4. 06. 2010, 09:34:04 | návštěv: 2370 | reakcí: 0

Když vokodéry umřou už v předehře, je jasný že se začíná hejbat země. Kluby britský metropole tohle uměj, takže kde vidíte problém, když se sotva pětadvacetiletej týpek z jižního Londýna utrhne z řetězu a po několika mixtapech (jeden v rámci Essential Crew) vypálí dobře mířenej pravej hák někam na bradu překvapenejch fanoušků mediálně protěžovanejch jmen Kid Cudi nebo Kenna? Mluvit o talentu je blbost. Tenhle nigga vyrůstal evidentně na černym albu Metallicy a jamajskym riddim. Odpovědí po několika letech flákání po ulici je nekompromisní album, jehož těžiště leží v psychice předčasně dospělýho kluka, pro něhož prachy, ženský nebo přiměřená zásoba chemikálií představuje spíš samozřejmost než nutnost.

Přelejvání polyrytmů nebylo samozřejmý pro přední funkery 70. let a nepatří zrovna mezi protěžovaný atributy kultury ani dneska. Rozdíl je v chápání. Ghetto se stalo aktivní startovní rampou pro novou tvrdost. Ne tu namachrovanou a prázdnou, ale zkoušenou dennním přídělem problémů kdekoliv na ulici. Proto rýmy o rychlosti vedoucí k absolutnímu zpomalení. Přerod mladého dealera v ikonu dokonává vyhrazení teritoria, ve kterém se člověk-zvíře cítí bezpečně, ne díky bezpečí začarovaného kruhu, ale díky dynamice pohybu, která vylučuje cokoliv jiného než výpad vpřed. Jsem kousek za prvním lámáním jedné z desek minulého roku, Anglina Jolie leží zcela 2D nahá kousek od krabice s novým kompem-studiem. Respekt. Non stop hastlení se mění v pravidelné kolečko mezi barz, rýmováním a krmením domácího mazlíka. Středostavoština budí zájem jen mezi příští nižší střední vrstvou. Šílení tanečníci, děcka z hoodu, šéfové reklamek, všichni, kdo jsou schopni reagovat na rytmus, se svíjejí uprostřed parketu a poslouchají svého ponurého kněze, pro kterého emoce nejsou jen předpis na to, jak si zastřihnout patku. Tohle sedí, rýmy jsou ryzejší křišťálu, pohyb vede tenkým ledem. Dokážete-li se na chvíli odpoutat od banálních hodnocení černé hudby, dokážete pohnout vesmírem. Smutné pousmání nad pravidly, které nikdo nevybral a přestože fungují, nejsou zdrojem konečné slasti, ale jen dalšími kameny na nehostinné cestě. Profík s roztřeseným hlasem konečně posouvá grime do míst fresek ve středověkých italských bazilikách. Ani ne tak trend jako nezákonnost. Talking The Hardest je ryzí animozita, dominance nad svěřeným územím, sekání seker, hluk kladených cihel, vzorkovník antických staveb. Nevyzpytatelnej flus, divokost kultivovaná Rinse FM, stálý napětí. Neuhnutí nevyhnutelně vede k Rowdy Riddem, klíči k filozofii ksichtícího se rappera 21. století, kterej v jedný ruce drží gameboy a druhou kontroluje rychlost BPM. Střet epoch zcela v režii anglickýho vlnění boků, blondýny následujou, poslední se v klubu objevují hardcoroví harcovníci, kteří jsou schopni se špetkou LSD v krvi tvrdit o někom dalším, že na sebe bere jejich prohry.

A když už si tak padáte do vortexu, možná si vzpomenete na scény z Vesmírný odysey, kde se poslední pilot vydává do Nekonečna. A ať už jde o formu neznámého sexu anebo jen vyplavování endorfinů pro konečné překročení limitů, můžete uvěřit, že svět není rozhodně stejný jako byl před hodinou a dvacet. Naživo to bude torpédo mezi nohy Kate Perry, osvěžení mocnější než Desperado, prostě kulka milosrdenství. Dnes, anebo nikdy! 4. června klub Central Station Žižkov.

n

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: grime
Nosič: CD
Rok: 2009
Vydavatel: Rotten Riddims Entertainment
WWW: http://www.myspace.com/mcdotrotten
Seznam skladeb:
 1. Mr. Baker Crazy Comments (Prod. By Teeza) 5:25
 2. Two Step Non Stop (Prod. By Rotten Riddims) 3:25
 3. Show Me Respect (Prod. By Rotten Riddims) 3:20
 4. Im Not Stopping (Prod. By Rotten Riddims) 3:01
 5. Get Money (Ft. Ice Kid & Jack Jones) (Prod. By Foot-Steps) 4:34
 6. The Roads Are Cold (Ft. Ice Kid & Mr. Daz) (Prod. By Rotten Riddims) 3:27
 7. Im A Professional (Ft. Brutal) (Prod. By Rude Kid) 3:42
 8. The Days (Ft. Voltage, Macksta, A2 & Spokeman) (Prod. By Rotten Riddims) 3:12
 9. Theres More To Life (Ft. Brutal) (Prod. By Dizzee Rascal) 2:46
 10. Best Of Me (Ft. Fugi) (Prod. By Rotten Riddims) 3:03
 11. Im Going Hard (Prod. By Faith SFX) 3:18
 12. Talking The Hardest (Prod. By Rotten Riddims) 4:34
 13. Dont Diss The Program (Ft. Clipper) (Prod. By Rotten Riddims) 3:31
 14. Rowdy Riddim (Prod. By Rotten Riddims) 3:50
 15. Sex Time (Ft. Griminal & Brutal) (Prod. By Rotten Riddims) 4:02
 16. Ride For Me (Prod. By Terror Danjah) 3:41
 17. Acting Like U Know Me (Ft. Taz) (Prod. By Rotten Riddims) 3:00
 18. They Dont Know About Me (Ft. Cyko Logic) (Prod. By Rotten Riddims) 4:09
 19. Violence In The Music (Preview) (Prod. By Faith SFX) 1:07
 20. Cheating On My Girl (Ft. Brutal) (Prod. By Rotten Riddims) 5:15
 21. No One Knows (Ft. Voltage) (Bonus Track) 3:14
 22. Green Garden (Prod. By Rotten Riddims) (Instrumental) 3:34

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek