Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Napalmed

Napalmed

Generatesteron

autor: maxim horovic | 21. 06. 2010, 07:34:46 | návštěv: 4692 | reakcí: 3

Jak se sluší a patří na pořádného DIY vydavatele, tak v oběhu je téhle nahrávky více druhů. Ta nejmasitější a „pravá" smrtonosná past má přes dvě a půl hodiny a v jednom zátahu to nedají ani chovanci psychosociálního ústavu, ani jeho šéf, když jsme tam seděli a pili kávu, dívali se z mrtvého okna ven na neexistující slunce, absence přírody nebyla vůbec překvapivá, pohyb uvnitř věcí nedělá ředitelům žádný problém, realitu ohýbal svým směrem. Pak je verze kratší, „ukázková", kde je šest vzorků ze šesti tracků. Pětinové výseky. Je to relevantní? Může takovej výcuc sloužit hodnotícím měřítkům? Není autor sám proti sobě, když je dává „recenzentům"? Nedegraduje tak olbřímí, ale naoko zbytečně přehuštěný celek? Nic z toho nevim, nemám pouhé úseky.

Obdržel jsem disc číslo jedna, a to kompletní. Pětasedmdesátiminutový nervní hlukový třas. Numericky nazvané songy odlišuje intenzita a výška tónů, stejně jako zvuky kypřivé a příchozí jakoby z jiného patra, blikající pater noster. Pokud máte rádi noční šum mrtvé televize, nevím jestli v době nonstop zábavy ještě vůbec televize přestává vysílat, volte dvojku. Myslím že takhle nějak se zdály sny Cronenbergovi v době, kdy vymýšlel Videodrome. Něco bližšího: táhlý zvuk vuvuzel na mistrovství míčů je dechový polštář, zvolna se vznášející nad pažitkou hřiště. Evropanům a tv společnostem nepřijatelná, rušivá exkremence je pochopitelná stejně jako fakt, že Napalmed si nelze představovat ani ze spodní strany hřiště, v kořenech trávy. Je to hlouběji a je ho škoda pro tenhle svět.

Pokud máte problémy s výškama, volte basovější a pomalejší jedničku (091016), dělá to dobře na peristaltiku střev a celkové zažívání, mentální. Správná předehra, jestli něco takového můžu říct o něčem, co trvá půl hodiny a orientovat se v tom, je jako hledat housku svobody v Treblince.

Průvodní anotace hovoří o „primitive digital noise via computer mouse improvisation on PC with StudioFactory 0.44", pokud vás zajímají technické detaily, jež v tomto případě nejsou tak důležité. I kdyby jste měli takové vybavení a podobně položenou ruku na mouse, těžko byste měli sílu, vytrvalost a cit pro necit, abyste zapouštěli podobnou geologickou sondu. Mozek ovládá jen omezený počet buněk, a smrt jedné je v jejich kontextu zanedbatelná. Ale tady patří vykřičník - nebo RadeK.K. svým dílem varuje před něčím jiným???

Terapeutická dílna.

Související články

Napalmed - iii
Napalmed - Noisax Jazzostrial Fractamental
Napalmed - S.Y.N. the Size R

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise
Nosič: CD
Celkový čas: 142:92
Rok: 2010
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.napalmed.cz
Seznam skladeb:
  1. 091016
  2. 0910301
  3. 0910304
  4. 091029
  5. 0910302
  6. 0910303

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
ciiikaal
23. 06. 2010, 13:59:10
!!!

Bročák
22. 06. 2010, 12:15:22
Jo jo, recenzovat desky Napalmed je tak trochu jako projít peklem a očistcem zároveň. Gratuluji autorovi článku!

RadeK.K.
21. 06. 2010, 22:43:44
...recenze málem zajímavější než nahrávka samotná, hehe!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek