Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Labasheeda

Labasheeda

A Few Of Population

autor: cyril kosak | 22. 06. 2010, 06:44:41 | návštěv: 2750 | reakcí: 3

Labasheeda má sex appeal vyšroubovaný na max, jednak se podívejte, jak Saskia van der Giessen vypadá, dobře, erotický fluidum je subjektivní hodnota, jednak zkontrolujte, co všechno evokuje jméno Saskia a jestli se vám neprotáčí topořivý tělíska z podivně nevtíravého kalendária televizních uvaděček, máte sexuologický problém. Ale dobře vám tak, těžko potom vysvětlovat, že Hemala je jen šikovná přesmyčka z francouzskýho „female" (odkazuje k falešné nemoci zvané ženská hysterie aka female hysteria).

Saskia van der Giessen zase odkazuje do klidnějších vod Fugazi a to je rána na solar, může být náhoda, že mi předminulej tejden přišel vinyl Repeater? Náhoda je nejpřesnější budík světa a hlavně nezapomínejte, že televize nikdy nespí. Původně trio vzniklé před šesti lety sází na rozostřený, noisový zvuk strun, emblematickém vokálu Saskie (PJ Harvey nee, sestro moje, tohle patří k jiné bohyni, ke ztišené Alex Marculewicz, kde je???) a čas od času se zjevujících houslích. Punkový drajv a několik přímočarých riffů je v téhle kombinaci povážlivým lákadlem, jakkoliv tomu budete říkat retro.

Desetipalec A Few Of Population ve svých šesti položkách kombinuje třeskuté kusy s meditativními houslovými party, balady Guardian angels with familiar faces a The Broken windows of NYC se nebojí stopáže ani dlouhých instrumentálních pasáží, reminiscence na pub rock a echt-blues a syndrom sonického mládí krásně makají, spojení jímavosti a syrového kvaltu v možná nejlepší Free lunch.

Syntéza všech tendencí v závěrečné Free to destroy, která na pěti minutách rozloží noisové součástky i houslovou tklivost do několika různých songů a ty sešije klasickým vybrnkávaným kytarovým motivem, protože kořeny se dají ustřihnout, ale nikdy ne jednou provždy. Všechno, co mám rád, jsem se naučil v holčičí školce. Kim Gordon.
Zastávky Labasheeda v ČR:
23. června - Hradec Králové
24. června - České Budějovice, Velbloud (+ Or, Nuly)
25. června - Beroun, Jiná káva
26. června - Dačice, Kostka (+ Or, Fetch!)
27. června - Praha, V Jelení (+ Hissing Fauna)

Související články

LABASHEEDA (NL) na turné v Česku - tisková zpráva

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie rock
Nosič: 10”/CD
Celkový čas: 22:12
Rok: 2009
Vydavatel: Presto Chango Records
WWW: http://www.labasheeda.nl
Seznam skladeb:
  1. Two too late (Three in the whole)
  2. Free lunch
  3. Guardian angels with familiar faces
  4. Nite bright
  5. The broken windows of NYC
  6. Free to destroy

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
paul
23. 06. 2010, 09:56:45
jndr: nějak mi uniká smysl tvé poznámky... zkus číst očíma, ne mozkem

Jndr
23. 06. 2010, 09:30:26
Jen se sluší podotknout, že Kim Gordon je žena. Ale nechci ubírat pointě na síle...

bierce
22. 06. 2010, 13:49:16
Alex Marculewicz je tady: http://www.myspace.com/radiohvezda

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek