Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

WOLLONGONG

WOLLONGONG

If Elimination Must Be Condoned to Restrain Thine Ignorance We Shall Concur

autor: maxim přitakáč | 12. 08. 2010, 13:27:38 | návštěv: 5516 | reakcí: 4

Zatímco u Gnu mám pocit, že jsou otevřenější a přístupnější, melodičtější a měkčí postupem let, u Wollongong to tak není. Zdánlivě jednolitá linie se spíš přitvrzuje, ale neznatelně, vazbící tahač přísně proměňovaný v důlní rýpadlo s cizí značkou má svoje limity, cestovní pravidla i helmy vyvinuté pro plánované továrny na Plutu.

„Tato nová vlajková loď ve výrobním programu důlních strojů Liebherr dociluje naložení 75 t materiálu během jednoho nakládacího cyklu v obou provedeních, jak s podkopovou tak nakládací lopatou." A podkopová lopata je důležitá, protože Wolloni sjíždějí do spodních vrstev, aniž by zapomínali na povrchové problémy, angažovaný průmysl svědomí, u nás není hodně takových uvědomělých jako Todd, nepřítel korporací a hledač původního smyslu a pravého charakteru věcí. Zní to dojatě? Ano, snídám čočku a masturbuji levičkou, první myšlenka je zlo a druhá barikáda, zlo a kapitál jsou synonyma. Kompromis? If Elimination Must Be Condoned to Restrain Thine Ignorance We Shall Concur.

Nenacházím ty brutální blátivé vyhrávky jako na předchozí Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism, kde některé vály zněly jako mix Fugazi a Morphine, hadrovými panáky mlátili o zeď, vidíš, já ti to říkal, jestli chceš až na dřeň, svlíknem z blues ten smutnej opar blbýho smutku, když říkám Věci vyžadují otevřenou hlavu, myslím rovnou na pitvu. Navzdory tomu, že otvírák False Fairies and Fables I je opět pomalé procesí, tentokrát jsou srdce rozmetaná vazbící kytarou. Pak se šlápne na krvavý zmizík a mašina se rozjede, lak je odřený od Trigger Effect, ale jen co by se vešlo za dětský nehet, hard rocková motorka pod kopyty kol.

Používají syndrom špatné spojky, kdy motor vyletí do otáček, ale nepohne se kupředu, pak s tebou smýkne a šmouha za oknem se slije do obrazu dneška. Texty jako mapa. Halasná kytara si vytýčila širší pole a důrazný běh po bustrovém poli nechává i koncertům delší, noisový ocas na pajazyku. U Silver Rocket je nejdůležitější to, že s každou novou deskou si myslíš, že TOHLE je nejlepší nahrávka Stříbrných lopatek.

Související články

Gnu - Album Epochal
Trigger Effect - Versitis maximus
Wollongong - Stark Naked Creeping Macroeconomics Fascism

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise rock
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 36:30
Rok: 2010
Vydavatel: Silver Rocket
WWW: http://adorno.wordpress.com/
Seznam skladeb:
  1. False Fairies and Fables I
  2. The Wait
  3. Counting Sheep
  4. Hear My Name
  5. This Is Siam
  6. Had It Made
  7. Contract for a Feudalistic Life
  8. The Push Back
  9. Song

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
Indi
12. 08. 2010, 15:42:16
z toho jsem uplně nasrčky (False Fairies and Fables I)

kua
12. 08. 2010, 15:07:07
nazvy desek zabiraji 40% textu

bro
12. 08. 2010, 14:21:51
maji! pardon my french.

bro
12. 08. 2010, 14:21:22
ja uz to parkrat rikal, dostanes voskovou plaketu, pritluceme ji na namesti pod laudona, at to turisti vsecko pri jednom.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek