Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

ČMOK

ČMOK

diskografie

autor: Maximilien Robespierre | 25. 10. 2010, 11:54:26 | návštěv: 4531 | reakcí: 8

(intro)
Taky nesnášíte post-rock a přejete si, aby se těm sviním ty delaye konečně posraly? Math rock se všema těma 17/8 Seventeen Eight Drum Beat. A že nejhorší jsou „lidi", co si koupí pět efektů a myslí si, že mají kapelu? Tak čtete.

---------------------------
V moravskoslezském, přiznejme si notně zatuchlém undergroundovém rybníce, se objevil nový sumec mezi hejnem zetlelých štik (všichni víme). Ale pozor pozor! achtung achtung! tohle není žádná udzená parenička; takovíto delfínci se na scéně objevují objevují maximálně jednou za 10 let. (doors, joy division, nirvana)

Pojďme se na věc podívat detailněji. ČMOK, jak se tato sebranka divokých psanců rokenrolu nazývá, hraje podle svého mínění něco na pomezí indie rocku a metalcoru. To mi ale přijde zavádějící, neboť nad smrtícím coctailem, který ČMOK míchá, se vznáší aura psychedelična. Z každého tónu je cítit, že chlopi poslouchali víc TURBO než DIMMU BORGIR. A tak to má být.

Podobně jako Gerard Depardieu ve snímku Poslední žena (La derniere femme) se museli naši hrdinové poprat s vlastní intimitou. A tak vzali do rukou gejtry a rozhodli se nám naplno předvést, co sou zač.

Ještě konkrétněji(!) : na recenzi mi byli zaslána celkem tři EP

První z těchto eposů se jmenuje Hovězí Hity. A nyní si rozebereme písničky hezky popořadě.

1. Nesnáším fotra - tak tahle hitoffka má prostě drive...
2. Bufeťáckej den (gomor cover) - temný soundtrack ke sbírání vajglů
3. Skůtřík -  post-letní manýra - s nádechem 80´s
4.  Jseš pěkná - kurva.

??????????

Čí je to vina
že mě za borce
a tebe za děvku
vybrali už dávno
dávno předtím než jsme se narodili"

(Čmok, Jseš Pěkná)


Nicméně druhé EP pokračuje v tradici prvního EP. (Jmenuje se Freedom ROCK) Je vidět, že kluci na sobě mákli. Mákli si i na zvuku. Věřím že sáhli na dno sil. Resumé? Počkejme si!

Zkušební poslech nenapovídal ničemu zvláštnímu, avšak jen do chvíle, než klid proťala první slapová mrda Tondy Tygra. Tento krotitel tlustých hadů (basová kytara) se ukázal jako fachman na svém místě a skladba "Bedňáček - práce" je toho potvrzením. Ale byla by blbost skončit u Tondy, totiž; Monika Slušná (klávesy) si pravděpodobně před nahráváním smíchala svojí ranní dávku Marťánků s psilocybinem takže při poslechu některých pasáží nevíte, kolik máte vlastně hlav. Ano, tohle je pravá podstata ČMOKa - dokonalé ovládnutí všech nástrojů zkušenými muzikanty a další eskamotérské machrovinky.

Třeba skladba Gemusesupe - oscilace mezi nádhernými melancholickými momenty, které dávají vzpomenout na nejlepší časy při poslechu Beat Happening, se střídají se SETY, které jsou hustší než výkal stékající po tváři GG Allina. Agónie nádhery, pastva pro uši, bukake s tvojí babinou, ale co, jebać ten system - na tomto albu se ČMOK pouze rozehříval, sbíral zkušenosti, a peklo (teprve přijde).

Vraťme se k názvu kapely, taky si možná říkáte ČMOK ČMOK, co to je za blbost? Ale s názvama kapel je to prostě v krizi, jen si to vemte: Deerhoof- Deerhunter- Roe-deer- Deer-Deer (řazeno podle kvality). A pak si vás mají lidi na Kšeftech pamatovat.HLAVNÍ DŮVODY PROČ JSOU ČMOK BORCI:
1.KREATIVITA
Texty, které jsme opomenuli ---> Kapela dlouhodobě spolupracuje s Mario Krzepellim, podnikatelem z oboru skla z Itálie, který skládá fakt luxusní věcičky.


2. RYCHLOST
Všichni známe ty mrdky, co nás na koncertech otravujou (nejlíp po druhým songu, kdy člověk ani nestihne odejít) s tím, že si můžete koupit jejich cédéčko nebo přinejhorším tričko. A jak na to šel ČMOK? Hned první písnička na prvním EP obsahuje zoufalou výzvu k nákupu nějakého toho merche.

-------------------------------------------------------------------

Těžko, přetěžko recenzentovi shrnout na tak malém prostoru klady kapely ČMOK. Od toho jsou tu přece samotné písně. Můžu vás ale ujistit, že ČMOK je přesně tím typem kapely, co vyhraje v jednom roce BoomCup dvakrát.

(dodatek) Ne! Tohle není hudba pro bajkery ani pro instalatéry. Přiznejme si to, ČMOK nejsou žádné MOČKY. Jsou to frajeři a vy běžte všichni do píče.

Nikam nechoďte protože kapelka ČMOK nám zaslala hned tři (!!!) EP a o třetím jsem se ještě nezmínil. Jmenuje se prozaicky THE BLACK CHMOK.

Nyní citace z promo materiálu: „Ode dne vyjití (14.9.2010) odsoudil ČMOK tímto albem skupiny mnohem renomovanější do role přihlížejících, a když přijel na sklonku srpna z Petřvaldu do Ostravy, vítali ho fanoušci jako zavedený a úspěšný tým. Ano, tým - anebo, chcete-li, dobrá parta, to je Petřvaldská rocková skupina ČMOK, jež se nesnaží - vzdor současnému boomu grindmetalu u tuzemských posluchačů - uměle dohánět světové kapely co do jejich ohromujícího vzhledu a vzezření, ale vpravdě po svém snoubí neotřelé harmonické zvraty s moravskou zpěvností a pochopitelně rázně přitvrzeným rytmickým základem. Není snadné být doma prorokem v čemkoli a v rocku zvláště. Jestliže se to tedy ČMOčKům podařilo, pak jde o doklad kvality. Zpěvák Miroslav Chlorofyl, kytaristé Martin Navrátil a Andrew Bloodworth, Lojza Tuňka za bicími a basový kytarista Tonda Tygr dnes už vědí, že ze zkušebny je do srdcí široké masy posluchačů nezavedla touha po slávě a rychlém vzestupu, nýbrž poctivé muzikanství a osobitost."Svůj nejnovější výlis se ČMOK rozhodl propagovat skrz skvělý, hudebně-komunitní server www.bandzone.cz, který už pomohl nahoru spoustě skvělých a originálních kapel (Charlie Straight, The Pooh, Xindl X). Otázka zní: „KDO BUDE NOVÝM KRÁLEM CZECH ORIGINAL FASHION ROKENROLU?" - Boron? ČMOK? Social party? Fugazi? (no, ti asi né)

Nezbývá než souhlasit, jízda, kalba, šest sloních čůráků svázaných dohromady kobercovou páskou. Hoďte kohokoliv z kapely v sudu z Niagarských vodopádů a než dopadne, tak vám vystřihne takovou pentatoniku, že se pojebete.


PS: V průběhu psaní této recenze mi přišla na recku čtvrtá čmočí fošna. Jmenuje se Live auf dem Ruhrgebiet (a je snad celá německy nebo co) a ČMOK se na něm vracejí ke kořenům. Kluci se vydali hodně DARK šamanskou stezkou - UŽ NIKDY NEVYDAT VELKOU DESKU -, souřadnice jsou jasně dány. Do konce života patlat ty svoje píčoviny ve zkušebně.

A pod to nějak ty odkazy:

Desky:

http://uloz.to/5593959/cmok-freedom-rock.rar

http://www.uloz.to/5936609/cmok-theblackchmok.rar

http://www.uloz.to/5995035/cmok-liveaufdemruhrgebiet.rar

Klipy:

http://www.youtube.com/watch?v=_fgoDaRzUWI

http://www.youtube.com/watch?v=mSo3a1bCND0

Informace

Žánr: indie-metalcore (sic!)
Nosič: demo

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 8
skotmistr
20. 12. 2010, 12:46:05
sice nic extra,ale jako jedna z mala zde recenzovanych kapel,cmok splnuje 100% kriterii DIY. vetsina dalsich se tvari kdovijak nezavisle a pritom nahravaji v profi studiich....

hh
2. 11. 2010, 14:52:11
dobry vtip,hlavně ty desky

klokánek
30. 10. 2010, 17:44:05
kuci je to trapný

Odpověď uzivateli klokánek:
9. 11. 2010, 17:30:42
tonda
vrať se do buše buziku

Odpověď uzivateli klokánek:
31. 10. 2010, 11:06:32
Tonda
Jestli ti dochází baterka ve winampu tak je to jen tvůj problém. Kup si novou a nemel.

überlesba
25. 10. 2010, 15:31:01
miluju čmočki

bgt
25. 10. 2010, 15:23:17
...a navic maji paradni videa. treba Luftwaffe Schnitzel je skutecny majstrstyk ! borci )

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek