Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Travels

Travels

Robber on the Run

autor: Loomer | 1. 01. 2011, 18:58:24 | návštěv: 3155 | reakcí: 0

Badly drawn boy? Právě naopak.

Černý fix na krééémovém podkladu navádí. Chce ten kluk z plakátu/obalu brečet, spát nebo jenom mrká? V jeho knížce je jediný obrázek, kandelábrrr jako od Viktora Preisse. Vím, ne, jednou předváděl svoji bichli v geronto-lajfstajlovém pořadu Domácí štěstí. To byl mikrokosmos pod uměleckým fýrovstvím Ivy Hüttnerové, přesně na míru slizké pohodce vybájených „starých časů". To Michal Nesvadba recykloval svět nápaditěji, s izolačkou se uměl ohánět, a oživit tím Kouzelnou školku k lepkavému obrazu svému. Mojí spolužačce na povinném recitálu pro školy jednou zhotovil hamburger dřív, než by Ota Jirák stihl svérázně zagrowlovat „Kouzelná školka".

Proč tohle všechno? Travels jsou diy-pop. Nemyslím jenom ideově. „All songs written, recorded and mixed by Travels in their Sommerville MA apartment". Čili dáme si do bytu židli, kam chceme. Kdo ji má, ten bydlí, kdo má kytaru, nechá ji klidně i mezičtyřmistěnami fugazovsky splašit, zpěv Mony Elliot ani Anara Badalova to nerozhází. Samovolné vazby totiž drhnou v tomhle pokojíčkovém popu (ne chamber) jako neodbytná myšlenka v zabydlovacím hitu Jarka Nohavici fíčurynk Jana Kirschner.

Podobný zvuk by mohla mít vybájená druhá deska Umakartu, kdyby se uskutečnil dávný plán o produkování Ondřejem Ježkem. V City lights to vlnivý beat podtrhne: The xx pro ty, co se štítí hajpu. Manželské etudy bez jejich (xx) uměle vyvolaných dialogů. Podobně peřinové jsou duety Troye von Balthazara. Nezhaslas v koupelně? Neva.

Vlastně už s intrem Swimming je hned jasno. Jako alternativní soundtrack k písíhře Crayon physics, kde virtuální pastelka pohání balón ze stejného „materiálu". Travels by seděli ke stolní verzi hry, na omšelejším papíře. Písničky jedním tahem, to je ono. Sice ten výraz zní jako kolekce B-stran a nevydaných skladeb Jiřího Dědečka, ale na západ od Porty je písničkář ještě pořád übercool slovo, ne?

TRAVELS (USA, ex - Victory At Sea, Metal Hearts)
MILENCŮV DECH
3. ledna 2011
Praha, Klub 007 Strahov
Start 20.00, vstup 200 Kč

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie-pop
Nosič: CD
Celkový čas: 26:50
Rok: 2010
Vydavatel: Own records
WWW: http://www.myspace.com/travelsband
Seznam skladeb:
 1. Swimming
 2. Burr song
 3. Shine
 4. Staring back
 5. Smile
 6. Warm in Winter
 7. City lights
 8. Friends in Bands
 9. What You Haven't Seen
 10. Fiction
 11. My Funny Valentine

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek