Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

See You In Hell / Systematic Death

See You In Hell / Systematic Death

split EP

autor: ctirad coma | 20. 05. 2011, 10:11:19 | návštěv: 3337 | reakcí: 0

Tohle je rest, který už nejde dohnat, přesto. See you in hell jeli loni zhruba před rokem pár koncertů po Evropě s japonskými klasiky japancore, které tady takříkajíc dovezli. Jak se do lesa volalo, tak se ozvalo, takže v létě potom letěli odehrát na deset koncertů na druhý konec světa, tam, kde vychází slunce, jádro, ale taky tam, kde mají jiné vědomí pokory a přírodní souvztažnosti. Ironie stranou. Bůh si nevybírá, nemá mozek, jen ruce a slova.

To máte těžko, malému dítěti taky nepřestanete opakovat: Ten pes má vzteklinu, nech ho bejt... Jistě, dá se otočit a rovnou volat pohotovost, ale tohle je moc i na masožravce. A tak See you in hell pokračují dál, jejich kárka je pořád stejně těžká a pochybuju, že by kdy mohla být lehčí. Texty jsou existenciální v tom smyslu, že kdyby je napsali před patnácti lety nebo včera, nepoznáte. Ale to není výtka nebo chyba lávky, to je výsledek našeho společenského snažení. Všechno při starém, přesto tvrdší a údernější: zpěv je hrozba, sbory zas antická interpunkce, rytmika něžně cinká kamenolomem, vždycky se najde místo na vyhrávky a variaci několika linek, klamavý výběh jinou stranou, který se vrací od lesa a stejně nahý, zrádné uniformy. „Zašitá ústa konečně jsi člověkem / vypíchnuté oči další krásný den," hulákají v nečekané expresi, ve vzduchu visí válka. Výsměch krizi? Ta je pravidelná, jako menstruace.

Systematic Death. Říkám si, pokud tihle střelci měli „zlaté období" mezi lety 1983-1988, najdu nějaký tuzemský ekvivalent kapely, která by hrála nekompromisní hc-punk a fungovala dodnes? Ty vole, ty punkeři musejí mít přes padesátku a z té doby patří mezi lidi už jen Míra Wanek, který ale od dob FPB zamířil trochu jiným směrem... Co mě překvapilo u diskografie Systemania i teď, to je zvuk nahrávky. Japonci nepracujou s vyžehleným a vypracovaným studiovým zvukem jako na druhé straně split SYIH, jejich strana je zastřenější, jednotlivé prvky se víc slévají. Plechovější, syrové řešeto. Odbržděná hardcorová valcha se utrhne se třetím a posledním válem Switch, kdy kníkající kytara podmazává systematickou rytmiku, slogany dostávají nekompromisní charakter: „Most in the beggining / repeat constructive destructive / Destroy it / do it over again."

Hrát na divadle světa roli Pravdy je nevděčný úkol a je to klišé jako celá věta. Nebezpečí patosu a zbytnělých pseudopravd. Otázka je, jestli po stržení kulis něco zůstane. Člověk? Kde?

Související články

See You In Hell - 2003-2007
Systematic Death - Systemania

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: crustpunk/japancore
Nosič: 7"
Rok: 2010
Vydavatel: Insane Society
WWW: http://www.myspace.com/systema045, http://www.seeyouinhell.cz
Seznam skladeb:
  1. A1. See You In Hell Krize II
  2. A2. See You In Hell Od Narození
  3. B1. Systematic Death Life
  4. B2. Systematic Death 20:30
  5. B3. Systematic Death Switch

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek