Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

esazlesa / Depakine chrono

esazlesa / Depakine chrono

split EP (3" CD-R)

autor: maxim horovic | 13. 09. 2011, 06:48:33 | návštěv: 3576 | reakcí: 0

Nabízí se postavit matematiku Depakine chrono jako lidskou nervózu a snahu o intergalaktickou racionalitu, a esazlesa coby smířlivou náruč přírody, která nepotřebuje chápat a ve své všeobjímající prostotě jen je, a stačí. Ale to by se šprti z matfyzu mohli ohánět tím, že matika je zakletá v samých základech přírody i kosmu. A já tuhle slepou osmisměrku nehraju, pro mě je to filozofie hebla a příčiny bez následku.

Jako by ty dvě kapely šly proti sobě: pomalé, rozvláčné tempo proti nemocnému kvaltu (depakine chrono jako léky na epilepsii), klenutý vokál a hrozivý řev proti instrumentálním orgiím, dlouhé skladby proti tříminutovým vyštěkávačkám, horké objetí velké matky proti neklidnému třasu vybuzených hormonů, rozdíl v náladách. Spojovat je může vypjatost a nasazení, ale každá kapela stojí na jiném kopci, ví o sobě dobře, ale obrysy znají spíš po paměti a poslechem. Esazlesa jako melancholické screamo, které jsem měl zažrané pod kostí ještě před velkým boomem emocore i jeho ještě větším útlumem, jejich epický bordel je chlácholivý a proti mnoha dalším smečkám mě u nich nenapadá, že struktura skladeb je odhadnutelná nebo že přidávání a ubírání rychlosti a přítlaku je únavné jako nutnost kocoviny po prvotřídním tripu. Papírové hlavy a kluci s prvními draky prohánějí polní stráň podzimu. Obrázky a teplý čaj.

Depakine chrono z vydavatelských NAAB nezapřou spřízněnost se slezskými zběsilci z MamaMrdaMaso a názvy songů 500 miligramů a Kosher Hitler by jim mohly z oka vypadnout. Taky se nabízí srovnání s pidliky duem Synergy, ovšem jejich ohledávání dvou nástrojů není tak agresivní a syrové, jestliže Synergy pátrají po energetických vlásečnicích prostředí, Depakine staví polní nemocnici, tedy pokud se operace dá nazvat divadlem a divadlo zas vykloubenou chvilkou vnímání. Zavolejte paní přes pocity, čurdy a čakry, Nada Shakti jim snad pomůže. Ale nejsem si jistý. Zjitřený srůst kytary a bicích není... jak se tomu říká, bezešvý, všude trčej podlitiny, ale vzduchem lítají záplaty a melodické dlahy, žádný bordel power violence. Taky nesází na zvukovou přebuzenost a hromadu zesilovacího harampádí, překvapí nečekané, temné melodické linky, schované tam někde pod rytmickým kostitřasem. K onanii daleko, zhouba blízko a léky na stolku. Nemá nohy a od postele je tři kilometry. Zdravý běh.

Související články

esazlesa - vyhlídky a konce

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hardcore/mathpunk
Nosič: CD-R
Rok: 2010
Vydavatel: NAAB
WWW: http://bandzone.cz/esazlesa, http://bandzone.cz/depakinechrono
Seznam skladeb:
  1. esazlesa - papírový pouta
  2. esazlesa - němý chlapec
  3. depakine chrono - kosher hitler
  4. depakine chrono - 500 mg

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek