Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Tummo

Tummo

st

autor: maxim uncle | 6. 10. 2011, 09:53:06 | návštěv: 4471 | reakcí: 0

Sodom. Sen: bydlím v paneláku na periferii ničeho, páté patro, otevírám okno s vertikálními panty, které vydá charakteristický zvuk plechového těsnění. Jen tohle je pomalejší, podladěné a lynchovské. Černý vigvam sídliště. Tummo. Metalová modlitba.

Smířená paranoia. Takhle: jsou dva typy kapel (mimojiné). Ten první přizná prvním tónem, co bude následovat, a už z toho nesleví, i když si ostatní myslí opak - Malignant Tumour. Ten druhý přiznává prvním tónem pouze zdánlivě, takže počkáte, jak si pohrají s žánry, ještě pořád hledají, nikoliv ve smyslu vlastní nejistoty, jde o obecný princip - Tummo. Tohle naivní dělení nemá žádné kvalitativní konotace, ostatně já taky budu na dvacátém výročí maligního tumoru v jedné ostravské díře. Ale Tummo je jako platonická milenka, stojí tak blízko, že cítíte její dech až ve tříslech, a propast mezi těly je jedna triliontina centilitru a vy víte, že jakmile ji překročíte, už není cesta zpátky - to čekání je ze všeho nejlepší. Tummo prý znamená v tibetském slovníku něco jako kumulování psycho-fyzického tepla? Přesně o tom mluvím. Klitoris myšlenky a malá smrt.

Tummo živě mi nedalo jasnou představu, kde přesně jsou kontury, vývoj překážel uchopení, taky nebylo třeba chytit je obojkem jediného slova, head bang vládl. Jedna z hlav Dead Heroes Bros sídlí na ostrovech, ta druhá je za mikrofonem. Dead Heroes Bros Company (ex-Drugs Kill Your Mind) vydávají převážně zahraniční kapely nebo se podílejí na různých kompilacích, vede hardcore na různé způsoby a principy DIY a SAVE THE VINYL. Artwork Petera Mokrého je stylový i stylově očekávatelný, napětí - agrese - smysl pro ornament. Mokrý jako by vyřezal část ze svého bizarního atlasu zvířat, vůdčím motivem je oko, které psychologie rozšifrovává jako schizofrenní element. Barevné pojetí? Když se černá stává šedou, Black becomes grey se jmenuje třetí vál, který si vás vezme hned s prvním poslechem, nejenom kvůli rychlému tempu, nejkratší a nejhitovější, zběsilý punk-metal obtáhnutý hardrockovým kytarovým šlahounem.

Crossmetal řezaný punkem a sabbatovským sebemrskačstvím. Jaký termín je dneska nejpoužívanějším v rámci školní přestávky? Stoner. Pod ten se vleze skoro všechno, i Tummo. Klátivé emocorové záchvaty, sludgeové halucinace a zuřivá tápání, gospel of the camelia. Neurotické zákruty a bohaté štěrbiny tušeného ticha, hromada prostoru, který než prozkoumáte, budete si muset znovu nalakovat nehty. Texty? Přiléhavý patos pomalu pronášené litanie. Samá velká slova, která na papíře vyvolávají myšlenky na mši, kostelní herbář. Utopie, šílenství, hřeby, krysy, soumrak doby, tvůj stín je tvůj vrah. Ale tohle už k žánru patří, punkové výkřiky, apokalyptická dikce, středověké mystérium, věčné pravdy.

Metalová závrať v černém vigvamu schizofrenie? Klíčová slova potřebujete ve vědecké knihovně, tady je žhavý mrd metalu, který když šlápne vedle, je to ještě lepší, mother se zvedla od šicího stroje a jde si do lednice pro lahvovou smrt. To bude dlouhý večer.


Související články

Ema Camelia - Krakatoa
Gospel of the Future - The Eclipse
Malignant Tumour - In Full Swing

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hair heavy
Nosič: LP/mp3
Celkový čas: 29:00
Rok: 2011
Vydavatel: Dead Heroes Bros Company
WWW: http://www.myspace.com/tummo666
Seznam skladeb:
  1. The shadow is your slayer
  2. Plastic bag
  3. Black becomes grey
  4. Dusk of the age
  5. Madness and rush
  6. The prophet

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek