Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Moon Duo

Moon Duo

Mazes

autor: Miro Koněv | 9. 10. 2011, 22:10:02 | návštěv: 2066 | reakcí: 0

Nekonečně rotující kotouče nadýchaných ploch dráždí v případě dua Ripley Smith a Sanae Yamada (nebo Yamadaová, jak si přejete...) nejenom notorické fanoušky Wooden Shjips, jako je například Jim Jarmusch, ale také kluky a holky, kterým létaly odjakživa pod nosem desky The Velvet Underground, The Doors, Suicide nebo Spacemen 3.

Disonantní gradovaná soulož kytary a kláves vyvolávala pocit závrati už na předchozích SP Love On The Sea, EP Killing Time a albu Escape. Tady se ovšem ze závoje mlhovějšího než clona doutnajícího hašiše vyloupne křehčí kytarový motiv, který odvádí pozornost od stereolabovských hyperbol. Potěší staromilce, kteří už pomalu zapomínají jak chutné šťávy mají stříbrná jablka.

Trestuhodně nedoceněný track plný kalifornského slunce, Easy Rider flashbacků, a pruhovaných triček nadýchával snad přímo vánek z Atlantiku. Za dalším majákem se zase shlukují rackové trousící pověsti o odřízlém laně hitu When You Cut s djůdovskou parafrází. Vyloženě hajzlovsky repetitivní je In The Sun. Vrchol desky? U těkavých návykovek věc nepředpokládatelná, vracíme se všichni. Goners drouní dostatečně na to, aby jehla hrozila vyskočením z drážky vinylu. Drajv nezpochybníš.

Nepovažovat šepot z hlubin transu, šupiny hadích penízků a konečnost kruhu za atributy klamné tváře světa, kde je vše zjevné jen guruguruům, by bylo pošetilé. Užitek pravidelného pohybu tvoří z dynamiky věc přenosnou a užitečnou. Dokážu si představit kolik návštěvníků dokáže sexy kontext jin/jang zcela vytrhnout z pracovních starostí a dát pocit, že si ten svetr na zimu zaslouží jako nikdo jiný. Kamarádi kamarádům kamarilu kovou. Tipuju milionovou, jezdící tekutinou.

Moon Duo (USA, Sacred Bones) vystoupí společně s předkapelou Houpací koně dne 11. 10. 2011 od 20h v prostorách klubu 007 Strahov.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: kytarová psychedelie
Nosič: CD/LP/MP3
Celkový čas: 44:08
Rok: 2011
Vydavatel: Sacred Bones
WWW: http://www.myspace.com/moonduo
Seznam skladeb:
  1. Seer
  2. Mazes
  3. Scars
  4. Fallout
  5. When You Cut
  6. Run Around
  7. In The Sun
  8. Goners

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek