Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

(the) Melvins

(the) Melvins

The Bride Screamed Murded

autor: Miro Koněv | 12. 10. 2011, 18:02:01 | návštěv: 2341 | reakcí: 0

Pozor! Pohov! Nejdřív je pochod, pak teprve první zákopy v betonových rigolech. Prvotní signál mýho vinylovýho importu s nazi červem od Hazeho XXL mluví jasně. Ostatně po razantním nástupu The Water Glass se objeví důvěrně známý škádlení kravskýho zvonce, ale taky standardka Evil New War God. Pojem krevní pouto zdůrazňováno pokrouceným rytmem a vokálem jak z Buzzovy čítanky. Prolog.

Pig House? Tam je to o nástupnictví, Big Benova chvíle ještě přijde, ale právě sevřenost kolikrát plodí pohádkové poklady přesmyček, vtipů a bonmotů. Nevěřil by Tomáš, ale dál už každej přikyvuje jak při souputnické enklávě řezníků se sekyrama. Už je to vtip vousatej, ale postavit klasickou tvrdou rockárnu na fórech prvních i posledních rapových alb má zkrátka víc rozumu než štěstí.

Jede květák, jede tmou, za oponou tuše nezmástrovaného Dona Quixota. Pekelně se soustřeďte, teď vystrčí růžky Jared. Když už jsme u těch táhlých (a zřejmě) skotských střiků, dá se myslet na ledacos. Táta s oblibou opakuje, ty se z toho jednou zblázníš. Šílenství na spadnutí, po dalším veletáhlém (rozuměj ani ne minutovém) sóle. Lepim se sám sobě na paty a pak kaplan. Vstup sezamových muppetů, reklama na píseň století.

Nahoru doll, tram vrma, kovo hájemství. We want it, let's get it. A pak... Rozlitá pláž do my mezi první polapené kmenové zajatkyně. Vojáci a rozlučka s dočasnou svobodou. Meč, pochva. Houdiniho trik mladšími prsty. Sýček klove do strýčkova piána. Celou noc jak cvrček do rozbitejch housliček. Brzký budíček kouřovým signálem. Boj naslepo, ale s armádou odhodlanejch strun a blan. Kdo se postaví za synchronicitu ničení a nelidskosti? Bude to Araya v první řadě? Budiž stať!

Máj dženerejšn... Včera, dnes i zítra. Na tisíc perspektiv pravdivá barva roucha, tohle je posvátno tavený v sabbatovský peci s odhodláním teenage hormonů. Bojovný a nesmlouvavý, zavrhující i adorující. Big Ben II. Cestujeme z džungle do středověku a pak se jak po gumě vracíme skrz slo-mo záblesk na zcestí úmorného pochodu. Slunce, hlad, strach - nic z toho nemůže najít v odhodlání odraz. Zbroje se zbavíme za řekou se západem slunce zalévajícího krvavým proudem sounáležitost nenáhodných, jenž pod táborovou trubkou odpočívají anebo odpočívají v klenbě úplnosti, dokud se neprobudí k novému životu s mramorovým štítem na prsou.

Hrdinství ukryté v přesmyčce názvu může být i zbabělostí, lidskost se však neupírá, pokud sami nedovolíme. To už není ani vůle, ani disciplína, jen řád. A ten se už po dlouhých 28 let nemění. Čtyři období - punk hardcore, grunge, alternativní rock a melvins fúzují tak mocně, jak jen masivní část evropského turné Endless Residency dovoluje. Jaká bude druhá část playlistu? Část Borise? Houdiniho? Stoner Witch? Stagu? Nevim, ale napište Indře Vostré do Emailu diváků...

(the) Melvins vystoupí dne 13. října v prostorách pražského Lucerna Music Baru od 20 hodin.

Související články

Melvins - Nude with Boots

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: alternativní rock
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 45:26
Rok: 2011
Vydavatel: Amphetamine Reptile
WWW: http://www.myspace.com/themelvins
Seznam skladeb:
  1. The Water Glass 04:16
  2. Evil New War God 04:48
  3. Pig House 05:29
  4. I'll Finish You Off 04:57
  5. Electric Flower 03:27
  6. Hospital Up 05:38
  7. Inhumanity And Death 03:03
  8. My Generation 07:39
  9. P.G. x 3 06:20

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek