Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Nite Jewel

Nite Jewel

It Goes Through Your Head EP

autor: Miro Koněv | 24. 10. 2011, 16:47:33 | návštěv: 2184 | reakcí: 0

Dvanáctipalcová obsese rozkládá světy hudebních fanoušků na dva tábory, jedni milují dvanáctipalcová regulérní alba, druhá část se raději přehrabuje v krabicích s raritními tanečními megamixy. Ramona, známější spíš pod pseudonymem Nite Jewel, hájí zájmy nerdů, kterým pod citlivým vedením nešly taneční nikdy líp. Titulní song TO všechno má, k hanbě zaslepených kabalistek.

Vlastně jde o další rázné říznutí do hnisavých ran minulého století, kdy uvolněná atmosféra diskoték kolidovala s morovými ataky zdravovědy a módními poklesky komentovanými wow. Navázat a vytěžit maximum z desek, jakými byly Like A Virgin, It Takes Two, Johnny Kemp, si řeklo o nadprůměrně inteligentní badatelku, ale ještě více o velké fanouškovské srdce bez ohledu na množství realizovaných instalací anebo titul doktorky filozofie. Oba remixy jsou It Goes Through Your Head/Natural Causes teleportově přesné.

Přivedl-li k této muzice zvonivý, lahodně znějící vokál právě manžel, může být znamením uzavřeného kruhu. Nálady oproti předchozím dvěma osmistopákem prohnaným deskám nepolevují, spíš se zabarvují do krémového odstínu pod pařížskou šlehačkou tušeného tiramisu příchuti latté. Gurmáni už vědí, a i část těch, kteří odplivují, má doma minimálně jednu desku Pet Shop Boys.

Na idealizování není potřeba mnoha, proto je čtyřpísničková kolekce korunována remixem snů. Ano, Natural Causes coby Samps Showerstation Remix odplouvá do vod britského tanečního experimentátorství počátku 80. let stejně snadno jako Endevour do ionosféry, natěšený na setkání s jiným Orbitem. Placka blikajícího parketu tak může být zároveň průrvou k vesmírnému dobrodružství různobarevných sluncí. Přejete si něco, co nikdy neexistovalo, a přesto si to díky nevědomí pamatujete? Tady to je.

Nite Jewel (USA, Mexican Summer) vystoupí dne 24. 10. 2011 od 20 hodin ve strahovském klubu 007 v doprovodu Ticho De Beige (CZ, City Surfer).

Související články

LCD Soundsystem - 45:33

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: taneční pop
Nosič: 12''/MP3
Celkový čas: 20:58
Rok: 2011
Vydavatel: Mexican Summer
WWW: http://www.nitejewel.com
Seznam skladeb:
  1. It Goes Through Your Head
  2. Natural Causes
  3. It Goes Through Your Head (DaM-FunK Club Dub)
  4. Natural Causes (Samps ShowerStation Remix)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek