Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Maria Minerva

Maria Minerva

Cabaret Cixous

autor: Miro Koněv | 26. 10. 2011, 19:07:40 | návštěv: 2141 | reakcí: 0

Obal s odporným fontem a pinkfloydovskými koulemi odrazuje jen nepřipraveného, tento dárek s mašličkou totiž rozkrývá možnosti přehodnocené estetiky, která se stává iluzorní nejenom požíváním psychedelických látek, ale také empatií zaměřenou na kdysi všemi smysly prožívané situace.

Zasmyčkované klávesy a beat minimalistické basy jsou jen součástí hry na nůž proti času. Vtipněji vypadají polyrytmické pokusy, ve kterých občas naleznete chloupek zrovna vypadlý z manuálu Mladé hudebnice. Estonsko bude krásná země, soudě podle vlivu řádu německých rytířů. Rusové, sorry.

Londýn už pár roku leží u nohou neuchopitelného fenoménu. Hráčka si hru užívá a nechává proudit ztuhlou představivost směry, kterými sama vládne. Celkem kuriózní opozit k většině umělkyň, jejichž masky jsou extrémně odlišné od decentního make-upu.

Loudavá kočičí chůze se proplétá plochou necelých čtyřiceti záseků minutovky. Neklidný ambient a nestálý hlas patří na tapetu snových zdí. Nechce se mi věřit, ale nakonec i pomyslný hit vystrčí růžky v závěrečné ódě na 120 minut. Dále pak během syntetického cyklení v Once Upon, ale také v upbeatové, názvem návodné Soo High. I luv control.

Maria Minerva (EST, Not Not Fun) vystoupí dnes od 20:30 hodin v žižkovském Finalu společně s Beggars In a New Land (US, Crash Symbols). Po vystoupení jako DJs zahrají Kiss Tempera, Nora Helmerová, Black Dumpling a Bolfič.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: psychedelický synth-pop
Nosič: LP/CD/MP3
Rok: 2011
Vydavatel: Not Not Fun
WWW: http://www.myspace.com/mariaminerva
Seznam skladeb:
 1. These Days
 2. Pirate's Tale
 3. Luvcool
 4. Once Upon
 5. Honey Honey
 6. Laulan Paikse Kaes
 7. Soo High
 8. I Luv Ctrl
 9. Favourite Song (Italo Interlude)
 10. Spiral
 11. Ruff Trade

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek