Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

iconAclass

iconAclass

For The Ones

autor: Miro Koněv | 8. 11. 2011, 10:00:00 | návštěv: 2146 | reakcí: 0

V praxi to vypadá tak, že si naběhnu do metra trasy C a snažím se včlenit mezi pasažéry ve vagónu. Regulérní voyeurština, nikdo moc netuší, kdo jsem. Výhodou je, že nikdo nevěnuje pozornost zarostlýmu chlapíkovi, kterej se pohupuje na vlnách beatů z periferie. V kapse sice nemám sprej, ale každej pohled kolem zabarvuju vrstvou barev z mentálních trysek.

Novej Dälekův pokus přivést svojí flow blíž hiphopovejm kořenům zaujal natolik, že ho využívám k cestám a pouštím ho i v práci. Podporuje představivost, nutí porovnávat rychle ubíhající myšlenky se stejně rychle se pohybující skutečností kolem. Bizarní soundtrack otevírá valivá Long Haul, která nechává najet na vlnu. Pádům se nevyhne nikdo.

Svazky hoodu jsou nerozlučný, geometrické trasy na poštu, do krámu, do parku zůstávají mimo mysl nezaznamenané, přesto jsou výrazné, jisté a obratně prováděné. Do stanice dobíhám sprintem. Eskalátory po dvou, občasný úsměv. Pozdrav zdviženým ukazovákem a malíčkem.

Problémy, pokud nějaké jsou, si říkají o eliminaci. Pochopit jejich příčinu ale může být dobrodružstvím, na jehož konci stojí překvapivé rozuzlení. No Frills - ta přikovává. Nezkalené myšlenky, povznesení se nad malost. Výron Crushed, nejtvrdší reakce na přetvářku, rozbíjení umělých rolí a všudypřítomného klamu. Tady někde se For The Ones láme. Napůl zvíře, napůl člověk...

Slyšíš kořeny, co ti prorůstají hlavou? To je příslušnost k tradici, stavění na základech, který znáš od rodičů, ale který rozvíjíš do vlastních vzorců chování. Jinejma slovama nemám problém se svým původem. Vědomí kontinuity ale vůbec nestrhává k unáhleným závěrům, dává svobodu. Ovšem jen pokud ctíme dynamiku, máme v těle pohyb.

Out Of Patience - poctivě vyzděný předstupeň ke vkročení do masivu Therapy, kde se pomalé kroužení pomyslnou kamerou soustředí na prolínání představy a konkrétního. Dualita, v jejíž dvojznačnosti čte pouze vhled. Diktát času se zde rozpadá na prvočinitele, v jejichž víření má šanci jen nejzpomalenější pilot kamikadze. Všímáte si, jak moc je počátek podobný konci?

Jestli mě něco na hip hopu fakt baví, pak je to nadsázka a sarkasmus, často zahalené kryptikou slangu. Jo, bavěj mě i všechny sprostý slova, ale řeč ulice pro dospělý může bejt vulgarit prostá. Pocta soulu, gospelu i jazzu vrcholí u iconAclass v Reintruducing That Raw Sound. Politika pravdy pak zařinčí v závěrečné Clap Your Hands.

For The Ones je dokonalá pocitovka, o který sice neumím říct tak bezprostřední slova jako Töh nebo Törr, ale donutila mě oprášit vinyl Enter The Wu-Tang (36 Chambers) a znovu si přitáhnout dennodennost až k ksichtu. Zase ji studuju, a i když to občas není hezkej pohled, tvrdá krusta bojovné nálady občas přitahuje zajímavý lidi. Čekám je na Kopci, pokud budou navíc během „dalekejch" slov mávat rukama nad hlavou anebo se aspoň pohupovat do výživnejch spodků, dáme řeč.

iconAclass (USA, Deadverse) vystoupí dne 8. 11. 2011 od 20 hodin ve strahovském klubu 007.

Související články

Dälek - "discography"
Dälek - Gutter Tactics

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hip hop
Nosič: LP/CD/MP3
Celkový čas: 35:12
Rok: 2011
Vydavatel: Deadverse Recordings
WWW: http://www.myspace.com/iconaclass/music
Seznam skladeb:
 1. Long Haul
 2. Built Hood
 3. n
 4. Problems (feat. Oddateee)
 5. No Frills
 6. Crushed
 7. Roots
 8. Out of Patience
 9. Therapy (feat. Komplx)
 10. Reintroduce that raw sound
 11. Clap Your Hands

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek