Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

B-Real

B-Real

The Harvest vol. 1: The Mixtape

autor: Miro Koněv | 16. 11. 2011, 18:38:44 | návštěv: 2197 | reakcí: 0

Dvaceti dobře mířenými direkty se rozhodl umlčet hlasy o neaktivitě mazák z LA B-Real. Řemeslník slova, obchoďák a hlas první psychedelické rapové tsunami známější pod kódem Cypress Hill si tak jde pro zaslouženou dílčí cílovku ve hře.

Uposlouchat víc jak hodinovou záležitost rafinovaně vloženou mezi sedmdesátkový drčení disků kol a odvázanost poslední etapy před nástupem strašáku AIDS, to chce mít k ruce sklizeň. K loňské náloži nejlíp sedí název mixtape.

Obsahově odezíráte standardní bombardování šiframi, prokládačkami na téma já a kámoši, já a konkurence, já a rostoucí potřeby čtvrti. Komunální poselství, Žižek by zaplesal. Velký prostor pro Younga Deho znamená vyztužení kostry, kterou vymyslel hlavní architekt Audio Hustlaz. Švih s holí i bez hole, špecifiká matematiky a šachu.

Vrcholy je těžký pod temnou hladinou hledat, ale pár poklepáními lze osahat minimálně startovní výstřel Dr. Of Death (s pálivým Xplicitem), Streets Wanna Know, Me s Venomem na fíčrinku. Ain't Saying Nothing s nádechem slona vodí zpět k brodu žížnivé třicátníky neuvláčené životními zákrutami.

Angličtina lepí. Španělština, kreolština, francouzština dochucují. Akalmu tady oprášil rovnej kšilt nikoli v Nimes, ale v Lyonu. Maso jak cyp, zvuk křišťálu, takhle by mohl vypadat průmět tvrdýho a zároveň citlivýho chlapa, pokud by o to někdo stál. Nejspíš ne, protože cesty páně rapu jsou spíš neviditelné, jen občas se povede něco tak výjimečného jako Only Built 4 Cuban Linx PT II.

B je real. B protahuje svaly i průdušnice, fúzi má pod kontrolou. Snad i díky tomu ho nikde neuvidíte bez ubaleného zeleného doutníku. Prostota zkušenosti dává možnost, jak se neztratit tam, kde žije skoro dvojnásobek lidí než jsme uvyklí. Ne snad kvůli fascinaci tzv. „velkým" světem, ale kvůli uvědomění si vlastní integrity. Občas není šílenství použitelný, viďte pane Lousi Freesi?

B-Real (USA, RBC/Audio Hustlaz) vystoupí dne 16. 11. 2011 od 20 hodin v klubu Roxy. Předjezd Psycho Realm (USA).

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: rap
Nosič: CD/MP3
Celkový čas: 72:12
Rok: 2010
Vydavatel: RBC/Audio Hustlaz
WWW: http://www.theaudiohustlaz.com
Seznam skladeb:
 1. Dr Of Death (feat. Xplicit)
 2. Certified (feat. Provokal, Young De)
 3. Crop Circles (feat. Grand Architect)
 4. Texas Hold Em (feat. Myko, Young De)
 5. Takeover (feat. Adil Omar, Young De)
 6. Streets Wanna Know (feat. Yama, Young De)
 7. We On It (feat. Lost Angels Crew)
 8. Gotta Get It (feat. Stitch, Young De)
 9. Me (feat. Venom)
 10. Money Maker (feat. Squat)
 11. Dues Paid (feat. L.O.C.)
 12. Aint Sayin Nothing (feat. Flux)
 13. Are U Ready (feat. Aygee)
 14. Step Back (feat. Weez)
 15. Get Up (feat. 745)
 16. No Competition (feat Victory, Young De)
 17. At Your Own Risk (feat. Akalmy, Young De)
 18. Reckon (feat. Acism)
 19. Ride Out (feat. Sikadime, Young De)
 20. Hustler (feat. Luke The Dook, Young De)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek