Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Fink

Fink

Perfect Darkness

autor: Miro Koněv | 17. 11. 2011, 16:53:35 | návštěv: 2428 | reakcí: 0

Všichni tihle chlápci se sytým hlasem doprovázeným akustikou vytvářejí textury známého, uvadajícího světa, jehož živou vodou je už pouze přesná repetice. Ve dvou- či tříakordových variacích se však nalézá ještě něco. Pokladnice souznění se sladkým dřevem a prostory, kam se hlas zapouští jako velmi dlouhý vrut. Závitem nadoraz.

Ani nemá smysl porovnávat široce rozkročeného a životem ovanutého Fina Greenalla s dalšími vokalisty či písničkáři ukotvenými v baštách experimentální elektroniky. Od páté Wheels je jasné, že vagon byl odpojen a jede s vlastním nákladem živé váhy do neznáma, jako by ho nenápadně režíroval Mrtvý muž.

Přerod do protiváhy downtempově-ambientní sterility nebyl snadný, vedla k němu stezka předchozích čtyř dlouhohrajících desek, kde hra postrádala jinak zaslouženou dynamiku. Warm Shadow jako by vzýval samotné teleportování. A mozek se pohupuje ve vlnách, kde se neustále proměňuje stabilita v nestabilitu, vzrušující stojí jen kousek od správného, prostorem chráněného předmětu.

Pokud už se dotýkání strun kytary zefektňuje do samotného srdce surroundu, pak věřím, že i jako dávkovaná duševní medicína v saltech dharmy zafunguje vedle širokoúhlých hlasů černošských hrdinek s Earthou Kitt v čele. Máme teprve čtvrtek a už je podzim. Ale i to může být milejší překvapení než stopy mouky na povlečení.

Odhazování smutků nefunguje stejně snadno jako ládování koše na prádlo ponožkami, proto si dokážu vážit křehké rovnováhy mezi možnostmi pěti strun a ucha. Fink bezesporu nevydal desku roku, ale stejně jako ševelící vítr vzbuzuje spoustu otázek větvených na kmeni zdravě kritického introspektivního pohledu. Ví.

Fink (UK, Ninja Tune) vystoupí dne 17. 11. 2011 od 20.30 h ve velkém sále MeetFactory s podporou Rachel Sermanni.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: folk
Nosič: LP/CD/MP3
Celkový čas: 46:54
Rok: 2011
Vydavatel: Ninja Tune
WWW: http://www.finkworld.co.uk/
Seznam skladeb:
  1. Perfect Darkness
  2. Fear Is Like Fire
  3. Yesterday Was Hard On All Of Us
  4. Honesty
  5. Wheels
  6. Warm Shadow
  7. Save It For Somebody Else
  8. Who Says
  9. Foot In The Door
  10. Berlin Sunrise

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek