Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Jamie Woon

Jamie Woon

Mirrorwriting

autor: Miro Koněv | 18. 11. 2011, 14:22:46 | návštěv: 2335 | reakcí: 1

Sociálně citlivé pole angažovaného popu není zdaleka probádáno. Zatímco Chumbawamba si zaslouží šaškovskou čepičku, potomek malajského tygra a plnokrevné Keltky jde po aktivování vnitřních sil ve prospěch celku. Proto asi nepřekvapí, že singl Wayfaring Stranger si před lety přihrál Burial.

Na dveře tluče posluchačská základna britských rádií. James musí přidat do kroku, výsledkem je loňská ventilová jednotka Night Air, jež slušně provětrala kontinentální pravidla hitparádové hry. Vtip spočívá v tom, že nevtíravou melodii si musíte najít sami. Když už teda...

Remixové námluvy úspěšně vyšly Ramadanmanovi, Deadboyovi i Normskimu. Trek je mrazivější, ale i podstatně plnější než u Blakeových pokusů o reformaci dubstepové estetiky. Víc masa, víc dotykových bodů. Obrat v pokusech o definice, lehké odpoutání od filtrů tlumících vášeň pro jednoduchost. Vynořující se ostrov.

Projít Mirrowritting se podobá přeskakování z kamene na kámen v dravém proudu řeky. Čas je relativní, tím pádem i všechny pokusy o vymanění se z něj. Mazlivost nepotřebuje mantinely, ale pevnou oporu. Pohlazení je předstupněm splývání s dělohou. Snažení staré jak lidstvo samo, víme, ale vzpomeňte na gospely osmdesátkového Petera Gabriela!

Automatika dobré produkce nepotřebuje kalkulovat, zvlášť když hlas exceluje až klášterní střídmostí a lékarnickými vážkami. Poslech popu není utrpením, když si najdete polohy, ve kterých můžete zklidňovat stále náročněji zkoušenou svalovou hmotu. Jedno, jestli bedňák, rozvozce anebo trenér, mužské cykly nelze podceňovat...

Výsledek experimentálního uchopení banality překvapuje. Rozdíly nejsou vidět, když stojíš na konci. A je celkem vedlejší, jestli na vrcholu potravinového řetězce anebo žebříčku. Pošťačka zvoní dvakrát, proto jdu ohulit Lady Luck. Odpoledne mám ještě rande s gravitací a po setmění do bude čirá duchařina. Číst umíte, ale dáváte beat?

Jamie Woon (UK, Polydor) vystoupí dne 18. 11. 2011 od 21:00 h v MeetFactory společně se Stanzimem, Fiordmoss, Teapot, Zlatomilem a Endem.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: soul, electropop
Nosič: LP/CD/MP3
Celkový čas: 45:51
Rok: 2011
Vydavatel: Polydor
WWW: http://jamiewoon.com
Seznam skladeb:
 1. Night Air
 2. Street
 3. Lady Luck
 4. Shoulda
 5. Middle
 6. Spirits
 7. Echoes
 8. Spiral
 9. TMRW
 10. Secondbreath
 11. Gravity
 12. Waterfront

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
bgt
21. 11. 2011, 07:48:00
Souhlas

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek