Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Kvelertak

Kvelertak

st

autor: Miro Koněv | 5. 12. 2011, 15:36:13 | návštěv: 2749 | reakcí: 3

To, že jednou z celkem pěti (!) kytar operuje Landa, by nemělo být po shlédnutí Inglorious Bastards až tak velkou překážkou. Tou se stává spíš neuvěřitelně zvládnutý crossover (nic ve zlém), odehrávající se někde mezi odposlechem v pitu a osmdesátkovými vyhrávkami hevíkových mistrů. Varovat před příjemným šokem by mohla i sovo-chobotnice na obalu od Johna Dyera Baizleyho (Baroness). A zvuk? Kurt Ballou naprosto přesně ví, co dělá!

Norština se nese třičtvrtěhodinovou plochou se samozřejmostí, která by u jiné riffové kapely zřejmě zarazila. Zde ve víru mytologických odkazů pasuje pouhý deathrock zalévaný blackmetalovou konví na esenci, jež dodává severskému bušení do strun správnou napruženost. Písničky odsýpají jak písek ve skle a kolem nastává bezčasí. V pravý moment pak vytrhne posluchače z predikované dráhy brilantní přechod mezi pátou Offernatt a šestou Sjoehyena (Havets Herrer).

Nekroskop je srozumitelnej i brdským starousedlíkům, takže se spikleneckým úsměvem se poslední dvacetiminutovka mění v dávný rituál, ve kterém se chlapi fackují, vyráží zuby a baví se dost podobně potutelně, jako když vyrazí na turné Disfear anebo Foo Fighters, kterým letos v Oslu během radosti nad čerstvě získanou zlatou deskou dělali předskokany.

Kromě obligátní děkovačky norským novinářům - vidíte, jak stavangerští vikingové brousí meče? - jistě zazněla i pochvala San Diegu, kde sídlí kosmopolitní The End Records, jinak evidentní závisláci na obskurním rocku. Kdo jiný by si štrejchnul vydat evropskou desku s šestipísňovým bonusem v Jůesej, anebo před časem podpořit tuzemské opomíjence Love History?!

Kvelertak (NOR, The End Records) vystoupí společně s Toxic Holocaust, Wolves Like Us + The Secret dne 5. 12. 2011 od 19 hodin v klubu Matrix.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: rock
Nosič: LP/CD/MP3
Celkový čas: 48:36
Rok: 2010
Vydavatel: Indie Recordings (Evropa)/The End Records (USA)
WWW: http://kvelertak.indierec.net/
Seznam skladeb:
 1. Ulvetid
 2. Mjød
 3. Fossegrim
 4. Bljødtorst
 5. Offernatt
 6. Sjjøhyenar (Havets Herrer)
 7. Sultans of Satan
 8. Nekroskop
 9. Liktorn
 10. Ordsmedar av Rang
 11. Utrydd dei

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
judge
1. 01. 2012, 19:13:52
kapela pro hopsajici teenage dav na rock for people

ondra
6. 12. 2011, 17:23:19
pííííčovina!!!

Sedlo
5. 12. 2011, 17:43:16
Ty vole, dobré! Díky za tip.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek