Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Leatherface

Leatherface

The Stormy Petrel

autor: Váša | 23. 01. 2012, 14:59:39 | návštěv: 5465 | reakcí: 3

U kapel formátu Leatherface, tzn. kapel nesmírně vlivnejch a zásadních, se většinou nestává, aby na starý kolena vydávaly desky, který se svojí kvalitou a drivem nejenom rovnají těm předchozím, ale v mnoha ohledech je jěště překonávaj a dávaj celý kapele i po těch dlouhých letech zase novej rozměr. Leatherface jsou v tomhle směru výjimkou s velkým „V" a může za to právě jejich poslední deska.

Měl jsem moc rád Mush, což je album, který je z diskografie Leatherface považovaný zřejmě za nejzásadnější, ale přesto u mě The Stormy Petrel boduje ještě víc. Tahle deska je zkrátka totální koncentrací hitů. Nádherný prolínání dvou kytarovejch linek a nad tím klasickej chrčák Frankieho Stubbse. Všechno je to přitom zahraný „jakoby nic", absolutně žádný násilí, tahle hudba plyne naprosto harmonicky, nikam se nemusí tlačit, ale zároveň je nesmírně intenzivní.

Leatherface jsem vždy považoval za svým způsobem „romantickou" kapelu a tahle deska je skoro až „romantickým" vrcholem. Nemám tím na mysli nějakou kýčovitost nebo vlezlý pocukrování, tohle jsou nádherný věci s dávkou nostalgie a smutku, a právě to asi dělá z Leatherface tak dobrou kapelu. Krásný melodie, který překrývá nezaměnitelnej vokál, a tím songům dodává charakteristickej mlžnej opar. Je to taková vonná, něžná, ale i smutná mlha. Celou sílu tracků na The Stormy Petrel dokreslujou texty - smutek, víra, naděje, nostalgie, bez zbytečnýho patosu, dostatečně střízlivý, ale neskutečně citlivý.

Kvůli týhle desce mám Leatherface tolik rád, uzavřel se tím jeden velkej kruh. Berte to jako to nejlepší doporučení na blížící se koncert kapely v Praze, kterej proběhne 8. února v Chapeau Rouge.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: punk rock/post hardcore
Nosič: LP/CD
Celkový čas: 39:23
Rok: 2010
Vydavatel: Big Ugly Fish
WWW: http://www.leatherface.biz
Seznam skladeb:
 1. God Is Dead
 2. My Worlds End
 3. Never Say Goodbye
 4. Nutcase
 5. Broken
 6. Another Dance
 7. Diego Garcia
 8. Monkfish
 9. Disgrace
 10. Belly Dancing Stoat
 11. Isn't Life Just Sweet?
 12. Hope

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
bigbee
14. 02. 2012, 11:03:59
ale koncert super ne?blues jak svine

HlasLidu
25. 01. 2012, 10:06:14
Ses posral? Mush je tisickrat lepsi. Na novy desce hrajou uplne bez kouli, to je dobry akorat pro ubrecence.

trenT
24. 01. 2012, 17:32:11
souhlas, ta posldni fosna je nej. dik za info ohledne koncertu (!)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek