Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

dBridge

dBridge

The Little Things/Cornered

autor: Miro Koněv | 17. 02. 2012, 16:39:16 | návštěv: 2089 | reakcí: 0

Bát se o renomé, není ve světě elektronických producentů na pořadu dne. Tím je posun za hranice normality, až tam, kde se zvukové halucinace zalamují jak zvuk pištců nad Stonehenge. Darren White, známější jako dBridge, razí filozofii krokování od počátku 90. let, kdy se drum and bass stal novým náboženstvím bezvěrců a hlavička Future Forces, Inc. fungovala stejně přesvědčivě jako jaderná elektrárna v soukromých rukou.

Angažmá v Bad Company jen potvrdilo, že potřeba otevřených lebek po letech vnitřními vesmíry je víc než potřeba, a tak se téměř celou druhou polovinu společně s Freshem, Maldinim a Vegasem věnoval transmutaci přeexponovaných basových linek v subtilnější a v mnoha ohledech minimalističtější fragmenty. Fungovaly skvěle, vox populi překřtil BC na supergrupu, ale pořád to byla jen urvaná kotva na dně Mariánského příkopu.

Krok 2? Osamostatnění a příklon k více hledačským polohám. Každý jeden track se tak mění ve vybroušený skvost, jež by v libovolné adventuře měl podobu magického předmětu. Ze stejného důvodu nelze nedoporučit především 4 x 12", osmitrackový debut The Gemini Principle a stejně tak famózní náladotvorku Mossaic vol. 1 na jeho vlastním labelu Exit Records.

A kde najdeme Darrena dnes? Samozřejmě obletovaného bass smetánkou, ať už je to na straně jedné souputník Goldie, jehož zásluhou si právě připsal další zářez na MetalHeadz, anebo dva géniové z galaxie Dubstep - Instra:mental a Skream. Jen pro ujištění, ve chvíli, kdy se noříte do dalšího báječného klubového setu pod názvem Fabric Live 50, vzpomeňte na slova klasika české literatury Čapka: „Jak jednoduchý recept na šťastný život - to, co děláme, dělat z lásky k věci..."

dBridge vystoupí v rámci festivalu Let It Roll dne 17. 2. 2012 od 22:30 na Take Control Stage.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: drum and bass
Nosič: digital download
Celkový čas: 13:41
Rok: 2012
Vydavatel: MetalHeadz
WWW: http://www.myspace.com/exitrecords
Seznam skladeb:
  1. The Little Things!
  2. Cornered

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek