Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Rustie

Rustie

Glass Swords

autor: Miro Koněv | 24. 03. 2012, 15:33:40 | návštěv: 2080 | reakcí: 0

Mladí dubstepoví producenti se prohánějí po klubových pódiích, (nejen) jako by se nechumelilo, ti nejlepší samozřejmě pod kokpity „efjedničkových" stájí. Zatímco Joker prodává své napoplé melodie pod záštitou Ivo Watts-Russella, Rustie si počkal na lano od Becketta s Mitchellem. A před dvěma roky si vyšvihl bláznivě nadupané EP Sunburst, ze kterého trčel track Dragonfly, podpořený šíleným archivním videosestřihem.

Mladá krev z Glasgow rozděluje posluchače elektroniky na dva nesmířlivé tábory (ostatně podobně se dá mluvit i o dalších jménech Zomby, Kanji Kinetic či Nathan Fake). Starší a ortodoxní ho viní z příklonu k pozlátkové reflexi, mladí ho vynášejí do nebes. Pravdou je, že jako prubířský kámen funguje Glass Swords beze zbytku. Jde o souvislý tok multidimenzionálních okének, kterými proniká světlo pokroucených beatových šablon a zvuků odměrek.

Dělit na části znamená podceňující pohled boha-otce, lepší sáhnout k tmelu obsaženém ve floydovských sedmdesátkových variacích, free jazzu a prvních klávesových modulátorech, jejichž zvuk je tak sterilní, až vyvolává neklid potenciálních kastrátů (tak vidím zuřivé reakce stárnoucích moudroprdů osobně). Vynechejme pofiderní hitovky City Star a Death Mountain a podívejme se na hyperdubovou světlici Cry Flames, obroušenou ve skvost, při kterém tok molekul vlastního potu pohřbívá vědomí já. Brilance ztrát.

S blížícím se koncem přichází rozervaná smířlivost - ano, i tady šlape Rustie Jokerovi na paty - After Life je masivní chrámová observatoř, kde vás subbass navede k penetraci blikajících kostiček a úlomků zrcadel. Měňavost až na druhé koleji. Holka jako kurva všedních dnů a informátorka pekel v nebesích. Čtete-li správně, pak jedno intermezzo před nočním vyskočením z kůže nehraje před dvojblokem All Nite a Crystal Echo roli. Extázi už nežerte, nebo nepochopíte vtip....

Rustie (UK, Warp Records) vystoupí 24.3.2012 v Roxy, v rámci Beatcase noci společně s rezidentními DJs, to jsou Tuco, Ghonzales a Smack.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: elektronika
Nosič: LP/CD/MP3
Rok: 2011
Vydavatel: Warp Records
WWW: http://www.warp.net/rustie
Seznam skladeb:
 1. Glass Swords
 2. Flash Back
 3. Surph
 4. Hover Traps
 5. City Star
 6. Globes
 7. Ultra Thizz
 8. Death Mountain
 9. Cry Flames
 10. After Light
 11. Ice Tunnels
 12. All Nite
 13. Crystal Echo

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek