Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Social Party

Social Party

Prolomit ledy

autor: maxim remitenda | 9. 04. 2012, 19:29:51 | návštěv: 4638 | reakcí: 0

„A závěr vyznívá jako sebevědomý mix Lyssa, Lvmen nebo Lakmé, kde končí hrdinové, tam se druzí chvějí zázrakem smrti. Matko?" volal jsem posledně, skoro němý na konci poslechu. Jestliže Zbytky našich nadějí (2010) vyzařovaly sestup do hlubin nitra, letmý člunek na temné hladině nejtemnější řeky, nové album Prolomit ledy znamená šamanský rituál věřícího ducha. Mantra zpívaná v kleče je zemi nejblíž.

Jestliže jsem posledně konstatoval definitivní přerod post-grungeové nasranosti do emocoreové vypjatosti, byl to jen falešný pohyb dokonalého tanečníka, valčíkový krok uprostřed mnohem staršího tance. Jádro zůstává pořád stejné, jakkoliv je jejich cesta od první desky Kde nic není ani smrt nebere (2008) delší než prvohorní náplavka, důslednou práci na sobě samých nejde nevidět. Za všemi těmi sludge/stoner postupy a valivou rytmikou hutného zvuku je na smrt poraněný vokál, který ještě pořád umí přitlačit ksicht k horizontále strádání a v tomto případě i pouštnímu kamení. Starý metal? Stará mrtvola. Kdo nemá zuby, vrčí. Krev.

U Social Party byl vždycky cítit záměr a snaha o civilnost, což se v rámci emocore naplňuje dosti těžko. Aby taky ne, když kapela pracuje se silnými slovy, patetickou úsečností a středním tempem, nebývá zvykem, aby se dřevní noise rock takhle pářil se zpomaleným pouštním rokenrolem a vyjebával se současnými trendy tvrdé kytary. Tady je práce s tichem a pozvolnou gradací, riffy jsou jako lovecká puška, bělovlasý honec je nejstarší ve stádě duchů. Naléhavé, bloumající epitafy křižují les, míjejí tanec sekyr, mají jen palice a třetí oheň, o který se bojí jako prve - za všemi těmi stromy, za všemi těmi srázy, je pořád ještě bog, nebo i zvěř je jen v představách?

Mantra zpívaná v kleče je zemi nejblíž. Pestřejší rytmické oblevy, soustružená souhra základní trojice, hladká a hutná kytara, modlitební vokál. Odlehčená verva Dětí deště, zprasený virvál Illegal Illusion. Tolik k poštovnímu směrovacímu číslu - slzy střídá hlad.

Související články

D2ti de3t2 - Love And Piss
Illegal Illusion - Veto
Social Party - Kde nic neni ani smrt nebere
Social Party - Zbytky našich nadějí

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-metal
Nosič: CD
Celkový čas: 34:19
Rok: 2011
Vydavatel: Terrarium Combo Records
WWW: http://www.myspace.com/socialpartytheband
Seznam skladeb:
  1. intro
  2. mantra
  3. skončil svět
  4. spanish pub rhapsody
  5. stromy
  6. stranou
  7. zlo
  8. neurození
  9. za světlem
  10. southern comfort

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek