Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Planety

Planety

Peklo, Peklo, Ráj

autor: Ondřej Křenek | 23. 04. 2012, 07:25:12 | návštěv: 5030 | reakcí: 13

Výpověď může mít smysl, když máš co říct. Zpověď má smysl, pokud jsou obě strany schopné komunikace. První deska kapely PLANETY je hodně silná. Subjektivní pocit něčeho, čemu nemůžeš uvěřit, protože jsi si uvědomil, že jsi byl za čuráka. Teorie vrací úder praxi, protože tohle nikdo nečekal.

Kamarádství jde stranou, pravda je tak evidentní, že se schováváš v koutě. Vlk dříme v rohu a vyčkává, aby si uvědomil, že přišla jeho chvíle. Možná exotika rádoby brněnské Floridy je přijala za své, ale úsměšek schovaný v jeskyni se musí projevit. PLANETY nejsou žádní nováčci, což je škoda - mohli jsme se vyhnout předpojatosti, která je bude provázet tak dlouho, dokud jí sami nedají svou nonšalantností najevo nezúčastněnost. Nevtíravost a zároveň nevyřčená pomoc se nahrávkou Peklo, Peklo, Ráj proplétá tak nenuceně, že dosáhnutí spánku zapomnění je na dosah.

Každý je tady za sebe a emoce se derou zpoza zákrytu konečného spočinutí, aby ti daly vědět, že je to teprve začátek. Emoce jsou to hlavní v rámci téhle nahrávky. Zasněný pohled na všechny zbytky minulosti, který se musel dostat ven. Všechny křivdy hozené na jednu hromadu a vyřešené tak gentlemanským způsobem až ti z toho jde ruka kolem. PLANETY tady nejsou pro sebe, jsou tady pro nás, čímž u nich máme obrovský dluh, který splatit nebude snadné. Začátek hozený do oblečku konce.

Kousky skládačky do sebe zapadají tak neuvěřitelně, že máš nutkání utéct co nejblíže, abys mohl slyšet ještě víc. Zapálit les není vůbec těžké, ale složit o tom song, ve kterém šeptáš tak, že sám od sebe strach mizí, si žádá kousek odvahy. Chlapství se tady bije s úsměvnou něžností, které každá buchta požehná spravedlivým přikývnutím. Slzy zatlačíš jenom, protože sis uvědomil pravdu. Vždy jde o pravdivé setkání, které se může uskutečnit pouze skrze vnitřní karneval, což nemusí vždy znamenat zábavu. PLANETY na nás prvoplánově nemyslí, jsou mimo čas a interval. Jejich teritorium je ohraničené láskou ve všech podobách. Zasněné příběhy ze života (sic!), které dávají takový smysl, že ses chtěl vrátit tak daleko, odkud už sis myslel, že si zmizel. Návrat k prvopočátku všech tvých zbytků v takové formě, že ses ze dne na den stal více smutným, ale uvědomělým. I v tom nejslabším článku dokážou vybičovat spravedlivé rozhořčení nad nespravedlností situace, aniž by to bylo kýčovité nebo trapné. Opravdové definování skutečnosti jako nejhezčí pohlazení. Odhalování tajemství, o kterých stejně všichni ví, ale vnitřní tenze je tak silná, že nemůžeš být dál zbabělcem. Přiznání se počítá a rozvíjí nový příběh.

PLANETY dokázaly, že svět není hezké místo, ale že existuje možnost dílčího útěku. Rozervanost a přemýšlení v takovéhle inspirativní formě přináší velkou naději. Zaobírání se minulostí není jen retrospektivní záležitostí, je to věc výběru a konečné konfrontace. A pomoc je vždycky třeba.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: pop
Nosič: mp3
Celkový čas: 34:59
Rok: 2012
Vydavatel: MamaMrdaMaso
WWW: http://mamamrdamaso.org/newmmm/bkmm/
Seznam skladeb:
  1. 68
  2. Vlci
  3. Nafialovělá vnějších srdcí
  4. Já-oceán
  5. Pět minut za městem
  6. Kam jdou
  7. Oči (Takylidi cover)
  8. Antihmota
  9. Pod nocí, nad ránem

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 13
bageto horčičová
1. 05. 2012, 23:41:33
nesmazal/a,...aha,sorry,....jsem píča

bageto sýrová
1. 05. 2012, 23:40:41
já nejsem z Planet a smazal/a si mi příspěvek pičo...(že bejbis vazbí nejlíp pičo)....tak to tu nemaž pičo

tablety
27. 04. 2012, 12:22:38
mě to teda nezplíhá

paul
27. 04. 2012, 12:11:56
pico me to splyva vsecko v jeden zvuk, akorat jeden song mi z toho vycniva...

Martin
27. 04. 2012, 09:42:38
skvělá deska.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek