Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Sleep

Sleep

Volume One

autor: Miro Koněv | 11. 05. 2012, 21:07:15 | návštěv: 2664 | reakcí: 0

Pro Volume 1 je charakteristické, že vyšlo ve špatné době, na obskurním labelu a pod nosem zmlsaným Kaliforňanům, pro které vše podstatně skončilo deskou Volume 4. Ostatně fascinace Sabbaty se táhne celým „černým" albem jak červená nit. Dokonce tvrději než proud enzymů v těle pubescentově.

Fandíte-li chronologii pak Stillborn naznačuje hloubením koryta, ve kterém do sebe tu kontrolovaně, tu nekontrovatelně narážejí basa s kytarou za nechápavého strojového tepotu nekompromisních bicích. Zvednuté obočí už zůstává charakteristikou celého třičtvrtěhodinového běsu.

The Suffering hloubí žumpu sludge s takovou vervou, až občas vyvrhne obsah hardcorových střev do uší. Průsak ale netrvá déle než zápas s vatovou tyčinkou, takže se opět schoulíte z kopce při drásavém tepotu kosmického vazbení z Pikovi achilovky. Netvrdím to jen o dvojce alba, platí to i pro Numb.
Anguish patřila k mým favoritům už na A straně kazety (B-éčko patřilo singlům a raritám Melvins), tady ale naprosto vládne svým vražedně pomalým tempem a táhlou sludge atmosférou, ve které tone veškerá naděje. Mašina nabírá na obrátkách a rýsuje pětiapůlminutovou noční můru.

Catatonic, Nebuchadnezzar's Dream, The Wall Of Yawn, Prey, Scouge... Dávnověkost v teenage atraktivním balením je i po transportu šňůrou dlouhých let nemilosrdně tepající ve spáncích, spastické a nehodné pozornosti mysli nenarušené kouřením a civilizačním stresem. Fantasticky vystupňovaný kus vinylu, diamant na dně propasti, krajkové lemování podvazků pekelných končetin Kálí.


Poklekněte! Sleep (USA) vystoupí dne 11. 5. 2011 od 18 hodin v Lucerna Music Baru, předkapelou budou A Storm Of Light.


Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: stoner rock
Nosič: LP/CD
Celkový čas: 45:40
Rok: 1991
Vydavatel: Very Small Records
WWW: http://weedian.com
Seznam skladeb:
  1. Stillborn
  2. The Suffering
  3. Numb
  4. Anguish
  5. Catatonic
  6. Nebuchadnezzar's Dream
  7. The Wall of Yawn
  8. Prey
  9. Scourge

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek