Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Unsane

Unsane

Wreck

autor: Job Holmske | 30. 06. 2012, 07:15:15 | návštěv: 2683 | reakcí: 1

Esence, to podstatné, proč ještě pořád život na zemi existuje... Esencí desek NY tria je už po víc jak dvacet let hluk, špína a psychóza. Makabrózní tlak spříčených vazeb, dunivá basová linka, potlačovaný dech bicí soupravy. Má cenu pokračovat?

Pro nikoho na týhle planetě není úplně jednoduchý zůstávat na dobytých pozicích. Možná i proto dělí Wreck od Visqueen několik dekád mentálního věku. Biafrou požehnaná pěst pracujícího lidu Lower East Side konečně finalizuje mocnou pěsťovku. Komu se nevyjasní po Rat (žrali jste vrány, můžete milovat krysy), chytne dech při No Chance, kde se Chris vrací k druhému nejoblíbenějšímu leitmotivu.

Řeknete si to lehce, protože chlast, hulení a levný holky vyšly z módy. Řeknete to dvěma slovama procezenejma přes notně zkažený zuby. Jestli mě na předchozím díle točila Line On The Wall, tady je to Metropolis. Totální válka všech proti všem, notorická reminescence vzestupu a pádu. Pulzující chaos, zrození nevšední dynamiky, sluneční kolaps, potažení z cigára, tma.

Chris a spol. jsou dospělí tak akorát na to, aby nikomu nevnucovali banalitu přibarvovaný reality. Maj' to u prdele. Skalní se seriózně dohadujou o nejlepší desce v diskografii, oni dělají z Wreck singlovou kolekci věnčenou beznadějí. Hity bez kladnýho poselství se chovají jak sluchoví vetřelci, jež vnikají do bezbranného organizmu a tam ničí neživotaschopné buňky. Revitalizace silou. Skutečná zvuková mocnost i zevnitř.

Od nové škrtičské hymny Ghost, rotující v kolejích totálního zničení, už můžete rozjet svůj komiksový charakter naplno. Hlášky gradují, těla se svíjí a nad tím vším zní pobavený chechot ztracených existencí. Oporou takového času může být nezvykle upřímná servírka, stejně jako supermodelka nad třicítkou. Nechci se stříhat, ale u Don't mě polejvá studenej pot. Všechny jsou těsné a pevné, stejně jako páteř nesoucí jejich touhu do sousedících vesmírů.

Pohřbít Metallicu vlastníma zbraněma chce po zuby ozbrojenou guerillu. Zdá se ale, že Vinnie, Dave i Chris už si odkroutili přesnou porci cesty na seslání hrobaříckých akordů. V logice věci to mění jen poměr mezi stadionovým rockem a klubovou srdcařinou v neprospěch prvého. Tenze prstů je hmatatelná, tep v krkovici klesl až ke kolenům. A koulema najdeš cíl.

Rozpuštěnej v sudu s ledovou vodou už tenhle track byl... Roach se třese jak sulc, tříšť přivezla cisterna z roku 1993, smáčený pysky modraj'. Bude to hrdelní stah, bude to člověk vzpřímený, smějící se obhroublou válečnickou cestou, protože dům je příliš hloupě navržený a bez nosných zdí.

„...Uctíváme-li humanitu příliš dlouho a úpěnlivě, stavá se pitoreskním obrazem odvozeným od patosu jeskynních maleb. Tudíž, vyzvu-li se kdy k rozhodnutí, pak se raději přikloním k vrypům do půdních struktur. Najdu ji a znovu přetvořím v nelidskou komplexnost, abych vás nechal půl hodinu po strhujícím představení hořet hlukem." Job Holmske, 29. 6. 2012, 16:36

Související články

Unsane - Visqueen

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise rock
Nosič: LP/CD/MP3
Celkový čas: 41:06
Rok: 2012
Vydavatel: Alternative Tentacles
WWW: http://unsanenyc.com/
Seznam skladeb:
  1. Rat
  2. Decay
  3. No Chance
  4. Pigeon
  5. Metropolis
  6. Ghost
  7. Don't
  8. Stuck
  9. Roach
  10. Ha Ha Ha

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
job
3. 01. 2013, 19:29:38
reference pojmu mít u prdele! http://www.youtube.com/watch?v=Q2YQ228hLew

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek