Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Warhead

Warhead

Never Give Up

autor: Kosťa | 27. 09. 2012, 10:33:57 | návštěv: 2324 | reakcí: 0

Se zdánlivým paradoxem se naučíte rychle žít, vlastně by vám chyběl, a to tak, že hodně. Japonské kapely atakující jakýmkoliv stylem hraniční polohy hardcore/noise/punku nedisponují křišťálovým zvukem, byl by tu i navíc. A jestli jsme nedávno psali o Systematic Death nebo Contrast Attitude, a je nutné říct, že Warhead se do našich srdcí zapisují nejsilněji, platilo to i pro ně, zvuková čistota nebo hutnost (Mono, Crow) tu nemá co dělat.

Nahrávky schraňující 22 válů roztroušených po různých plackách zabírají sedmipalce Cry of the Truth a The Lost Self and Beating Heart, spoluúčast na trojcestném splitu Drive It in Your Head, split s ORdER a skladby z kompilací Hardcore Ball 3 a One Shot One Kill. Většina fanoušků přísahá na počáteční fázi kapely, která drtí od roku 1990, tedy na Cry of the Truth. Mně se nejvíce zamlouvají kulomrdné mlaty Brain Washing by the Shocks a Law Breaker ze zmíněné sbírky One Shot One Kill, zejména kvůli uhrančivé base, která bičujícímu šílenství dodává šmak přízemnosti.

Vedle Warhead se většina kapel hardcore/punku jeví jaksi vyhaslá, Warhead dotahují kombinaci vypjatý vokál, střílející bicí a rozervaná basa na hranici dokonalosti, aniž by se vykrádaly. Což je hodnota sama o sobě. Ale to bychom pominuli kytaru účelnou a tu riffující jako penis kundymoudím, zdánlivě nezúčastněnou basu hoblující svou vlastní ligu a vokál, na němž demonstrovat screamo je jako plácat šminku na bolavou pindu.

Znamenité textové vykřičníky se odehrávají na ploše celého alba v duchu velmi výstižného společenského pranýře, jehož základy jsou vetknuty již v názvu samotné kapely, citujme například agresivní důtky typu: „たいスマッシュアップこの臆病な感情を/ 自分をリニューアルし、したくは自分自身に立ち向かう." Teď nezbývá než si ověřit kvalitu jejich živelnosti naživo, nabízí se několik koncertů v těsném sledu za sebou, drive it in your head, motorizované jednotky bolesti jedou tmou a japcore ještě stále není vyhaslou sopkou. Zdánlivé paradoxy znamenají jen vymrdání většinové hlavy.

Související články

Contrast Attitude / See You in Hell - split EP
Systematic Death - Systemania
Warhead, FUK a další zahrají příští týden v Brně! - tisková zpráva

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hardcore-punk
Nosič: LP
Celkový čas: 41:28
Rok: 2012
Vydavatel: Insane Society
WWW: http://insanesociety.net/eshop/sonic.cgi?templ=index&page_include=p_publications_det&id_publication=78916
Seznam skladeb:

1. Cry Of Truth

2. Suicide

3. Fight With No Fear

4. You In Corruption

5. Your On Crime

6. Burn Your Heart And Go Through

7. 疾走 (At Full Speed)

8. Absorb Shocks!

9. Crazy Soul Hurricane

10. The Lost Self And Beating Heart

11. I´m Still Alive!

12. Slash One´s Way

13. (Who´s A) Law Breaker

14. It´s Not A Dead End

15. Brain Washing By The Shocks

16. Slash One´s Way

17. Law Breaker

18. Circulation

19. 月下 (Under The Moonlight)

20. Face Crisis

21. 日常 (Routine)

22. Don´t Give´n To Any Pressure !!

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek