Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Gattaca

Gattaca

7" EP

autor: maxim hercna | 7. 11. 2012, 07:41:40 | návštěv: 6919 | reakcí: 0

Ne, nemůžu říct, že bych znal nějaké kapely, které se pohybují v emocorovém běsnění a u kterých mi to přijde jako nákup děravého zimníku v zastrčeném sekáči nazvaném Damašek, ale některým kapelám to věříte víc, a některým méně. A pak jsou ty, u kterých vás ani nenapadne o něčem takovém uvažovat, protože každý pohyb tónu hraničí s podivnou, podezřelou a fascinující fatalitou. Gattaca a její napětí.

Sedmipalec v režii Dog Lovers znamená ruční práci, která není ani tak poctivá, jako poctivá jako prase (bez dvojsmyslu), takže stolní skládanka, výstřižky vyzývající ke svobodě a leták o jihoafrickém útulku představují to, co se už ani dneska moc nedělá, jako z jiné doby. Ruční kartonový obal ve tvaru opičí hlavy rámuje příběh dvou makaků, kteří utekli z olomoucké zoo. Důmyslný a podrobný plánek útěku je už něčím, co překračuje esteticko-politický axiom hardcorových desek, tady jdeme až ke Štorchovi, vlastnímu dětství a eskapickým archetypům. Dog lovers a jejich napětí.

Gattaca pozoruhodně spojuje zmítavé hardcore s hrubosrstým punkem, úlomky crustu a dojem emocorové epiky podpořený řevem vypjatějším než poslední svalové lanko achilovky a v tomto ohledu když vejdu do místnosti, vždycky hledám je. Tradiční textová demonstrační témata nenabízejí nic nového („Všechno bylo tolikrát řečeno, ale nic se nezměnilo..."), ale nemůžou jinak. Jsou chvíle, kdy vám výkřiky „Společné se někam ztratilo. Jsme sami." přijdou spíš ilustrativní než úderné, ale u Gattacy je boj stejně silný jako prožívaná marnost, a když ječí: „Historie se opakuje. Zase na kolenou," vím, že tuhle podlahu nikdo nezamete.

Nejlépe se píše o deskách, které už jsou vyprodané. (Reedice vyjde na Halo of Flies/Constraszt!/mfl/Dog Lovers.)

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hardcore/emo
Nosič: 7"
Celkový čas: 14:08
Rok: 2012
Vydavatel: Dog Lovers
WWW: http://gattaca.bandcamp.com/album/7-ep-dog-lovers-records
Seznam skladeb:
  1. Hymny, vlajky, uniformy
  2. Workfare
  3. Soudce a kat
  4. Válka o iluze

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek