Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Edie Sedgwick

Edie Sedgwick

We Wear White

autor: Michal Milko | 25. 11. 2012, 07:46:58 | návštěv: 3262 | reakcí: 2

Tvrzení, že Justin Moyer (kterej hrál mimojiné i v kapelách El Guapo a Antelope), měl vždycky bokem ještě svý dítě Edie Sedgwick, nemusí bejt úplně obrazný. Tahle kočka teď totiž dospěla, spolu s novou deskou We Wear White (dále jen WWW). Album oficiálně vyšlo 20.11.2012 na Dischord a kapela k němu jede turné s šesti zastávkama i v ČR.

Justinovu práci aka Edie Sedgwick sleduju od doby, co vydal split s Aran Epochal, kde měl pecku Who's That Knocking on My Door, kterou pak nahrál i na jeho zatim předposlední desku Love Gets Lovelier Every Day v sestavě, v jaký hraje i nyní pod názvem ED Sedgwick (Justin - kytara, zpěv / Jess - bicí / Kristina - basa, zpěv / JosaFeen - zpěv).

Sedgwick už neláme srdce na první pohled/poslech, žádá si minimálně dvě rande, roste totiž v dámu. I když pořád pěkně bizarní. U Love Gets Lovelier Every Day se mi všechny písničky zažrali pod kůži už při prvnim poslechu, u WWW to byl poslech druhej, u nějakejch věcí až třetí, čtvrtej. To ale neznamená, že by ty věci byly špatný. Naopak - možná už prostě není Edie tak snadno dostupná. Ale tim spíš je můj vztah k ní důvěrnější a nutí mě ji vyslechnout znovu a znovu a baví mě čim dál víc.

Pokud máš taky slabost pro divnosti, minimalistický bicí spojený s jasnou basovou linkou, taneční kytarový riffy a excelentní zpěvy, bude pro tebe Justinova ED Sedgwick femme fatale stejně jako jí byla skutečná Edie Sedgwick pro Warhola.

Na celý desce WWW neuslyšíš jedinej tón na synťák, narozdíl od dřívějších alb, kde snad nebyla písnička bez něj. Celej ten zvuk WWW je oproti nim o dost špinavejší, garážovější a já osobně mám asi největší radost z Justinovejch zpěvů přes booster a vokálů JosaFeen, popový královny usídlený v alternativě.

Vzít si do kapely tři ženský (a na krk kytaru) byl určitě výbornej tah, kterej nás doufám bude zásobovat tim pitoreskním kabaretem tancovaček a melodií z osobního vesmíru Justina Moyera ještě hodně dlouho.

WWW působí kompaktně, tedy až na jeden song, kterej nese stejnej název jako deska a je podle mě zbytečně moc beatlesáckej. Na desce bych ho klidně oželel. Na druhou stranu můj favorit je He's The One s textem začínajícím On je ten, který mě vedl ke kouření marihuany a poslouchání Nirvany, když to ještě něco znamenalo.

Oproti prvotinám Edie Sedgwick (First Reflections, Things Are Getting Sinister And Sinister, Her Love Is Real, But She Is Not) jsou poslední dvě alba o mnoho a mnoho procent vejš. WWW je super deska s výbornym zvukem a z turné ED Sedgwick po Čechách půjdu na jeden dva koncerty určitě. A vy byste měli taky. Tady jsou termíny:

2.12. Praha

3.12. Ústí nad Labem

4.12. Hradec Králové

5.12. Kolín

6.12. Olomouc

7.12. Brno

8.12. Jihlava

http://www.dischord.com/band/edie-sedgwick

http://amigohome.cz

http://silver-rocket.org

Související články

Edie Sedgwick - Things Are Getting Sinister And Sinisterer
Edie Sedgwick - Love Gets Lovelier Every Day

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: dance punk/garage
Nosič: CD/LP/download
Celkový čas: 27:54
Rok: 2012
Vydavatel: Dischord
WWW: http://www.dischord.com/band/edie-sedgwick
Seznam skladeb:

1. Dirty

2. Hex Of Sex (For Minimal Man)

3. Rockin' The Boat

4. Goddam

5. Mina

6. We Wear White

7. He's The One

8. It Wasn't Me

9. DNA

10. Ghost Dick

11. Weatherman

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
M++
25. 11. 2012, 12:11:09
Aha, sorry ty vole, čerpal jsem z webu Ami Go Home, kde je na 5.12. napsaná Wroclaw.

Aran
25. 11. 2012, 12:03:32
E.D. Sedgwick a Crime budou hrát ještě 5. prosince v Kolíně.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek