Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Dinosaur Jr.

Dinosaur Jr.

I Bet on Sky

autor: hermína týrlová | 17. 02. 2013, 07:50:22 | návštěv: 2277 | reakcí: 0

Ježiš, to je sladký! Valentin byl sice před pár dny a já nejsem zrovna fanynka americkejch svátků a dárkově mileneckýho průmyslu, ale první písnička z nového alba legendy zpětných kytar a grungeových košil Dinosaur Jr. je něco, co chce mít každá kapela a každá deska, otvírák na úrovni megahitu, song, který si zamilujete hned, abyste po pár posleších měli strach s ním začínat, ze strachu, že se ohraje do té míry, že vás začne srát, stejně jako milenec, co měl plnou hubu keců a teď stojí v rohu, hryže si nehty a neví, jak to má celý říct. Blbeček. I know is no end. I know a sick game.

Bratranec Aran velmi trefně psal před aktuálním pražským koncertem, že jsou kytarová sóla a kytarová sóla, že jsou sóla, která jen jsou, a pak sóla, která vás budou vždycky bavit. Nebo něco v tom smyslu. Narážel na Mascisovu hru a na podstatu Dinosaur Jr., která tedy není jen v sólové kytaře. Ano, pro mě jako pro holku jsou Dinousaři onanující plebejci, na druhou stranu si nikdy nehráli na tvrďáky a za... jak to říct, za starobylou zpětnou vazbou a kvílející kytarou, za rockovou alternativou a lehce škrábavým vokálem jsou něžné písničky plné pomíjivé lásky, všechno to jsou více nebo méně koncentrované balady. A dělat balady je to nejtěžší na světě. Tedy pokud nejste Dino Džejár. Protože pak složíte bezmála sedmiminutovou finální skladbu See It on Your Side a je to jedna z těch, kterým se říká věčné. Je plná sól, ze kterých padnou hardrockoví bouchači i postrockoví pionýři, je to esence rockové muziky, která nechutná po včerejším pivu ani namistrovaných kecech.

Čím jsou nezaměnitelní, kromě kytarových sól, to je samozřejmě J Mascisův zpěv a celková nálada. Vedle feelingu jejich písniček zní i Nirvana jako hysterická, chtěná a kýčovitá záležitost, nevím, jak to dělají, ale ta... nenucenost, neopakovatelná a vzdušná atmosféra, která jitří vědomí a vybuzuje vzpomínky, aniž by to byl sentiment... Vůbec jsem netušila, že radost může mít tyhle odstíny. Žádné vypalovačky, ani přehnané cajdáky, střední tempo, ve kterém je na všechno vidět a nic nesmrdí kalkulem nebo nemocným egem. A pokud jste milovníci zvuku, vsadím se, že si zamilujete i tenhle zvonivý virvál, který není vůbec špinavý. Jen okouzlující. Don't pretend you didn't know.

Související články

Dinosaur Jr. - Beyond

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie rock
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 47:03
Rok: 2012
Vydavatel: Jagjaguwar
WWW: http://www.dinosaurjr.com
Seznam skladeb:
  1. Don't Pretend You Didn't Know
  2. Watch The Corners
  3. Almost Fare
  4. Stick A Toe In
  5. Rude
  6. I Know It Oh So Well
  7. Pierce The Morning Rain
  8. What Was That
  9. Recognition
  10. See It on Your Side

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek