Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Mörkhimmel

Mörkhimmel

Zloskřivec

autor: maxim zpátečka | 27. 09. 2013, 07:42:49 | návštěv: 6084 | reakcí: 1

Pokud platí, co bylo řečeno, a platí i to, co bylo psáno, Mörkhimmel mají za sebou další výjezd za hranice všedních dní směrem Německo a Anglie a chystají se k nahrávání dalšího alba. To poslední nazvané Zloskřivec je po dalších personálních obměnách zastihlo ve fázi a formě, která je přiblížila publiku, jestli tak chcete říkat metalové spodině (v tom nejlepším slova smyslu), i když podle bio-backgroundu byste možná hádali trochu jiné stylové zaměření: Mass Genocide Process, Thema Eleven, Mother, !úl, La Prosperité. Protože hudba je tu o něco pomalejší než dopadající důtky víry na mysl současného (neexistujícího) člověka.

Originalita, pokud můžeme mluvit o něčem takovém u zvláštního guláše vařeného ze známých pohnutek, vyplývá z blackmetalové religiozity obrušované obezřetným hardcore-sludgem, z podivně přitažlivého nihilismu a neznámé přirozenosti. Dojem fádních riffů a pomalu se převalujících figur, nevýrazných bicích je záhy nahrazen pocitem snadného, tekutého metalu, jehož jednotlivé komponenty předvádějí thrash a black metal v netušeně samozřejmých variacích, když jednotlivé pasáže ohromují bleskem zjevení. Záhrobní vokál usměrňuje stylový patos přiměřeným nátlakem zbloudilého flagelanta, přičemž řečené není nejpodstatnější. Na tuhle kapelu, na tuhle desku se hodí pořekadla o nenápadném půvabu postupně zjevovaném, klišé o kráse, která vytane až teprve. Jako když pohan vidí poprvé ukřižovaného Krista, jako když se myšlenka ocitne těsně před činem. Stojí na prahu a ten se jmenuje Mörkhimmel.

Související články

Mother - Through This Disappearing Land
Mother - Through This Disappearing Land
Thema eleven - The Great Misanthrope
Thema eleven & Gride - split 7''

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: metal/hardcore
Nosič: LP
Rok: 2012
Vydavatel: Insane Society
WWW: http://bandzone.cz/morkhimmel?rbs=0
Seznam skladeb:
  1. Insomnia
  2. Nothing
  3. Zítřek bez mě
  4. Dark Sky
  5. Dotek medúzy
  6. Hromada mrtvých krav
  7. Tunica molesta

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Kilián
27. 10. 2013, 20:16:37
Právě sme se se spolubydlící shodli, že je to moc pěkná recenze.)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek