Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Brünner Todesmarsch

Brünner Todesmarsch

demo

autor: Dav | 16. 10. 2013, 13:08:32 | návštěv: 2937 | reakcí: 0

Brünner Todesmarsch - brněnskej pochod smrti, je nová hluková palba z brněnskýho podzemí, která se v létě vytasila s prvním demáčem. Brněnský crusteři vždycky uměli nakopat punx do prdele tím správným způsobem a tahle nahrávka to jen stvrzuje. Když jsem letos v březnu viděl Brünner Todesmarsch na prvním koncertě na Yachtu, zůstal jsem stát s otevřejnou tlamou a úplně v piči. Mocná hluková stěna, zpětný vazby, zbloudilý ozvěny řevu a bubeník s takovou kadencí a úderem, že jsem měl chvílema pocit, jako by mi do hlavy místo paličkama rubal krumpáčem. Z celý kapely šla silná, nervózní energie a nepokoj, který mi tolik připomněly ty nejlepší momenty hardcore kapel ze San Diega nebo na Youth Attack. V salvě, která se po noisovým intru spustila, nebylo možný pozorovat jedinej stín falše nebo divadýlka. Jen čiročirá nasranost, frustrace a nekompromisní kritický ostří.

Nahrávka vyšla v červenci vlastním nákladem. Je to na cedu, strohej černobílej obal, texty, poděkování a to je vše. Na sedmi minutách dostaneš pět smrtících válů a jeden výtečnej cover od Tampere SS. Zvuk syrovej, ukovanej za čerstva a na koleni.

Samostatnou kapitolou jsou pak texty (tyvole!!!), o kterejch nejde ani pořádně psát; musí se zkrátka číst, žít a poslouchat (stejně jako třeba u Risposty, která je s Brünner Todesmarsch personálně propojená). Přesto bych se rád zmínil aspoň o jedný skladbě, při který se mi pravidelně zrychlí tep na 220 a naježej zbytky vlasů na palici. Jedná se o třetí vál - Východní systém. Ten podle mě naprosto věrně zrcadlí současnej společenskej stav a nervózní náladu doby přechodu, kdy něco visí ve vzduchu. Možná jste taky poslední dobou zaznamenali rostoucí počet latentních pivních rasistů (bohužel i v řadách rodinnejch příslušníků), kteří se sice hlásí k demokracii a sami sebe považují za liberály, ale třeba takový cikány by nejraději poslali na převýchovu do dolů a bezdomáče nahnali do ohrady kamsi za město a tam je s velkou pompou zapálili. Celej ten song je tak brutální jako skutečnost sama. Rychlej nástup, kulometný bicí a text, kterej by mohl bejt novou hymnou každý přímý akce. Na mysl se derou obrazy dneška: pokusy o pogromy, vypasená střední třída oblbená represivním konzumem a ideologií antikomunismu, strašení minulostí a totalitou, plíživej rasismus a xenofobie na každým rohu a do toho neschopnost společnosti přijmout dno. Média nás sice pořád straší minulostí a novým únorem, ale my všichni žijem dávno v daleko horší totalitě - bez centra, bez vazeb, v tekutý postmoderní sračce, kde je moc neviditelná, ale o to více účinná. O tomhle všem Brünner Todesmarsch zpívají, tím vším je jejich černá hudba nasáklá.

Jsem strašně rád, že stále existuje dostatečnej počet hardcore/punk kapel, který zpívaj o politice, o věcech, co se dějou tady a teď, který reflektují skutečnost kolem sebe a nenechávají nás usnout. Ať už se jedná o Brünner Todesmarsch, Repelent SS, Rispostu, Gride nebo třeba vrahouny z Rožnova, všechny tyhle spolky dávaj člověku sílu a oporu v době, kdy je tak těžký držet se ideálů a neztratit kurzor. Díky za to!!!

Východní systém


Peníze nemají cenu a ty brzo taky

Tasemnice se musí nakrmit a prý je to nutné

S-karta, nucené práce (strčte si je do prdele)

Co přijde příště?

Možná pošlou víc fízlů nebo nabídnou práci v armádě.

Pásy tanků - stroj nejde zastavit!!!!

Pásy tanků - stroj nejde zastavit!!!!


Řecko, Maďarsko, Rusko

Mapa začíná černat

Mafiánské koalice nácků, křesťanů a fízlů

Si do toho nenechají kecat

Související články

Risposta - Schválen byl nový řád

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hc-punk
Nosič: CD
Rok: 2013
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.brunner-todesmarsch.cz
Seznam skladeb:

1. K.O.M.F.O.R.T.

2. Zabíjí psy

3. Východní systém

4. Lidské zdroje

5. Vzdoruj!

6. Sunnuntai-Ilta (cover od Tampere SS)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek