Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Engine-Earz Experiment

Engine-Earz Experiment

Rogue Status EP

autor: Macerát | 18. 10. 2013, 11:16:58 | návštěv: 3099 | reakcí: 0

Dráhy kruhů taneční scény se stále zkracují. Pokud Zinc začínal na drum'n'bassovém ponku, pak ho tam zase něco jako velký přetlak dubstepového papiňáku zatlačí. Indikátor ztrojeného E funguje jak ručička ampérmetru po velmi střídavých zásazích stejnosměrného proudu. Jakej klobouk?

Situace kolem agresivně rotujících bass dropů a linek vykradených od největších raverů všech dob se sice stává rozkošnou nepřehledností, ale i tak můžete dost neslušně ukazovat. Engine Earz Experiment nepatří mezi jednooké krále, pro důvody netřeba chodit dál než k Foreign Beggars.

Ani ne tak práce Nerma anebo kolektivu NH7 Weekender, ale spíš londýnský impérium milovníků Beatportu, tam je hájemství Prashanta Mistryho, vytučnělý jako kdyby marker explodoval do síly trysek porcujících parkovací místa na asfaltu. Dvojsmyslem nejdál dojdeš, a tak se po první trefě Reach You stává Kaliyuga v nejlepší tradici dystopických DJs metou. Ok, další jsou blogery vypichované splity a kompilace, ale proč si neujíždět, když je YouTube jen přestupní stanicí v meziúrovňovém poslechu. My o vlku a zítra se roztančí Všude. Mainstream? Mladý žijou a přemýšlí až potom...

Samotný kotouč cirkulárky odkapává  z palub flotily Impéria, ale epičnost není klíčovým médiem. Drama nevrcholí s posledními takty tracků, ale postupně přebírá úlohu oslích můstků mezi kytarama dochuceným, klenutým a industriálně primitivním důrazem dvou po originálu následujících remixů. Původní tvar bez komentáře, zatímco klon BAR9 hraje roli zlého policajta nutícího k neustávajícímu tanci. Dochucení o tribální ornament nepřekvapuje, poslední album The Prodigy je už pár let u ledu (s výjimkou Traforova počítače). Kolik trojúhelníků tablety extáze zůstává na špici jehly? Hádanka trvá rekordní čtyři minuty, rozhřešení ale přechází na opačnou stranu síly.

Stejně jako čas jde natáhnout na skřipec relativity i Shadow People (neplést s nemrtvými!). Odskočená neplatí, energie náctiletých hobluje kolíky nejrtuťovitějších. U týhle pizzy následuje zalknutí anihilací a exploze přes několik časoprostorových pásem. Mít to hned za Unsane funguje, odvrácená strana taneční hudby nechává beat na každé čtvrté až k odpichu, za který by dnes Jourgensen rok výroby 1992 sklidil Grammy jak pán. Tavící pec. Trans. Mutace. Hotovost.

ENGINE-EARZ EXPERIMENT (UK, Never Say Die) vystoupí v rámci klubové série BE TWENTY 21. 10. 2013 od 20:00 společně s vokalistkou Jenny G.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: elektronika, dubstep
Nosič: 4xFile, MP3, EP, 320
Celkový čas: 15:49
Rok: 2013
Vydavatel: Never Say Die
WWW: https://soundcloud.com/engineearz
Seznam skladeb:
  1. Rogue Status
  2. Rogue Status (BAR9 Remix)
  3. Rogue Status (xKore Remix)
  4. Shadow People

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek