Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Morcheeba

Morcheeba

Head Up High

autor: Macerát | 24. 10. 2013, 08:49:41 | návštěv: 3869 | reakcí: 0

Neočekávat nic a pak sklízet smetanu? Ne tak zhurta. Kdo aspoň jednou neslyšel Kosheen, ať hodí kamenem. Taneční pecky kosily v půlce devadesátek připravené, stejně jako nedotčené posluchačské panny. Kapela to ví a ví to lépe než tenkrát. Proto k otevírání patří konzerva s láskou, která bude se spoustou přísad servírována i podruhé, potřetí, až se stane součástí nákupního košíku. Vyvolávací cena downtempa byla na přelomu milénia k nepřeslechnutí.

Střední tempo, občas balada, houpavý groove, mořská plavba bez nemoci. Konejšení v náruči u prsu. Baviči a kejklíři s ostrovním akcentem nemusí ani rekrutovat MC's, míjí totiž účinek, ale jako cihla z kašírované drti může přiložit do ohně plebs zájmu. Posluchači prominou, ale jak daleko do kulis expresního středního proudu? Tak... kamenem...

Něco na té černé proutnici ale je, dýchá jak slunečnice, cítím jak si přitahuje životadárné paprsky. Když jí ale zajde sluníčko, propůjčí náladu i hlubším kořenům, kde už se trip-hop nepočítá na intenzitu útoku, ale spíš jako světlo pro konec zpěvaččina tunelu. (Všichni dobře víme, že Beth se dělí dvěma a první vybrání daleko předčí další.) Brouk na broukání, taková je třeba v Hypnotized.

Celý ten pelmel, který raší z nadočnicových oblouků lidí z Kentu je zašpiněn Motownem, haarlemským groovem, novoromantickou patinou i stadiónovou skandovačkou, to ale nebrání projekci si posunout z Tesly do prachů Roxy. Občas si i přeju, aby takhle měkce předla moje kočka a pohupovala do rytmu ocasem. Mohla by i v sametové extázi mňoukat po vzoru vybělené pramáti.

Balada z kostýmů, číslo 99 na Ostrovech a zlatý řez společností. Dovolit si vytrvat v kurzu a ještě nabírat do plachet aktuální dutí basových větrů - věru heroika netápání, přísnost inteligence. Něco jako když skládá Toro noise opusy. Něco nepovídá, že stejným metrem to berou i Moskvani, ale bacha, časy věčného návratu Levellers anebo Chumbawamba to nejsou. Po nich pocti přehrávač raději „Prajmlama" anebo mísama dalajlámy. Anebo je spal a nenech nikdy vzkřísit. Pro mě za mě podkladovost začíná napravovat pošramocenou pověst. Dupnu si i proti, přestože bejk.

MORCHEEBA (UK, PIAS) vystoupí v rámci večerů BE TWENTY ONE 24. 10. 2013 v klubu Roxy Praha od 20:00 h.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: trip hop, downtempo, pop
Nosič: LP, CD, MP3
Celkový čas: 48:12
Rok: 2013
Vydavatel: Play It Again Sam
WWW: http://www.morcheeba.co.uk
Seznam skladeb:
 1. Gimme Your Love
 2. Face Of Danger
 3. Call It Love
 4. Under The Ice
 5. I'll Fall Apart
 6. Make Believer
 7. Release Me Now
 8. To Be
 9. Hypnotized
 10. To The Grave
 11. Do You Good
 12. Finally Found You

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek