Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Nick Cave and the Bad Seeds

Nick Cave and the Bad Seeds

Push the Sky Away

autor: Moudřenín | 26. 11. 2013, 06:14:17 | návštěv: 4076 | reakcí: 0

Svatej Nick. Bard s odkapávajícíma kazatelskejma slovama. Nikdo nevstupuje do stejné řeky tak často jako právě on. Nepřijde vám s podivem, že stojí na svých nohou? Není zvláštní, že se vydává spirálou času hlouběji?

Možná jen ve svý pošetilosti neuvěříte na plasticitu výpovědi. Vtip ale nespočívá ve vyzrazení pointy. Deska je jen poklop do hlubin zpěvákovi životní dráhy. Pošlete několik tónů ve smyčce vlkovi a zavrká jak holoubek. Otvírák se jmenuje jako by šlo o miliónovej hit. A pak ta spiritualita nevšedních dní, plavba lodí navigovaný na (ne)konečno. Když je čas říct, říkej sbohem. Ne, tenhle příběh se dá nahlížet z tolika stran, že by ani tuplovanej bafomet nevěděl kam dřív s očima. Síla výpovědi, špína ulice. Táhlá teskná písnička. Od začátku to tak měl, odezíráte ze rtů a pořád tryskají. Trylků netřeba, když zestárneš, vychladneš jak bílej trpaslík.

Jubilee Street, krásná holka. A ty jí posíláš Nicku, nakupovat drahý spoďáry pro tanec nad propastma obav. Může se stát i opak, a pak tě těší pocit věčnýho návratu. Bilance, vykázání láskyplnosti neplatnou účtenkou. Co miluješ, musíš nenávidět. Důležitej aspekt, jemná nuance na druhou. Smyčec? Ale ano, místo kalafuny záplava slz. Peníze jako katalyzátor fungujou bezvadně, akorát ne pro hladový děti Číny a Indie. Ale proč se prsit, když je Adamson daleko. Můžete vykládat drahokamy, ale pouhý pohled do zrcadla znamená uvědomění a opsání dalšího (zdánlivě nekonečnýho) kruhu. Vnoření až okultně fanatické. Prší.

Kde býval vzdor, čteme klasika. Teda, spíš ho poslucháme vnitřním uchem a tikáme ručičkama. Krása nalezená v nečistých vodách pod vrstavama bahna hned vedle perlorodek. Nám rockerům dech krátí jen tanec na ošoupaných podrážkách, drama pohybu. We Real Cool. To nejlepší z ulice se vrací falešným esem jak bumerang. Možnost jak zneviditelnit předchozí vlnění slov.

Básníkova nelehkost. Ale jde to pak od kopce k louce, pást se tu vyživuje nejednu nezodpovězenou otázku. Místo stračen fouká sbor. Budeme se vznášet nekonečně dlouhou sametovou nocí. Higgs Boson Blues se noří jak ohmataný měděný knoflík do lisu klop. Má šichta se nepočítá na hodiny, život smýká samotou vědoucích. Už je to 67 758 let.

Nejbolestnější poznání přichází s hluchotou, ale to je na Push The Sky Away trochu lichá obava. Klid setrvačného, provzdušněná atmosféra rozkládajících se elementů a pohled jinam než zpět opravňuje k optimismu. Váhy neexistence, stejně jako hrana života a smrti, to vše dochucuje Cavům koktejl, až přechází sluch. Možná, co já vím...

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: baladický pop, blues rock
Nosič: LP, CD, MP3
Celkový čas: 42:00
Rok: 2013
Vydavatel: Bad Seed, Ltd.
WWW: http://www.nickcave.com
Seznam skladeb:
  1. We No Who U R
  2. Wide Lovely Eyes
  3. Water's Edge
  4. Jubilee Street
  5. Mermaids
  6. We Real Cool
  7. Finishing Jubilee Street
  8. Higgs Boson Blues
  9. Push The Sky Away

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek