Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Catholic Guilt

Catholic Guilt

Futile Attempts 7"

autor: Dav | 4. 02. 2014, 06:31:18 | návštěv: 4149 | reakcí: 0

Catholic Guilt, to je název pro punkovou kapelu jak dělanej! Navíc pro kapelu, která pochází z dosti klerikální, konzervativní země, kde se krom spektakulárních vánočních trhů dělaj taky honosný plesy pro nácky z WKR.

O rakouskejch kapelách jsem toho příliš nevěděl, takže jsem byl rád, když jsem skrze Catholic Guilt narazil na další zuřivý bijce Børedøm (deska Über Alles pičooo!!), s nimiž jsou Catholic Guilt personálně propojený. Catholic Guilt hrajou klasickej syrovej 80´s hardcore, je to míchanice tvrdších poloh Embrace, DV8 nebo Poison Idea. V recenzích je lidi přirovnávali i ke Strung Up, Necros nebo Sickoids, což byly kapely, který jsem do tý doby vůbec neznal. A protože člověk nemůže znát všechno, tak jsem podnikl menší pátračku, během který jsem se skvěle pobavil (historkama o Necros), ale taky dovzdělal.

Zejména spojnice se Sickoids je trefa do černýho. Catholic Guilt i Sickoids totiž sdílej jeden společnej prvek: kytary po většinu času valej přímočarý, klasický (ale strašně dobrý!) riffy, který jsou zároveň prodchnutý nenápadnejma detailama, kterejch si člověk na poprvý skoro nevšimne. Přitom se ale jedná o velmi důmyslné pičovinky, solíčka, vybrnkávačky a vůbec rafinovanosti všeho druhu. V celku zvuku na jednu stranu převládá strohá, valivá struktura, na druhou stranu jsou tu momenty, kdy do toho všeho znenadání vlítne nějaká podivnost, která to celý rozbije a tím i posune do jinýho levelu.

Nahrávky Catholic Guilt maj navíc velmi svojskej zvuk, kterej je danej především zvonivou nachorusovanou kytarou a nasranejma vokálama. Texty jsou v angličtině, což je možná škoda, protože němčina by z toho udělala totální diktaturu a la Pig // Control.

O tom, že Catholic Guilt nejsou žádný másla, svědčí i to, že sedmipalec vyšel na Doomtown Records, kde vydávají velmi kvalitní hluk. Jo, a Catholic Guilt zahrají v ČR dva koncerty: 12/2 v Café V lese (společně s Peleton, Tomáš Palucha a Dirty Fences), 14/2 u The Shullins v Brně společně s Autistic Youth a hledají ještě jeden koncert na 11. února, mail na kapelu: catholicguiltpunx@hotmail.com

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hardcore punk
Nosič: 7"
Rok: 2013
Vydavatel: Doomtown Records
WWW: http://catholicguiltpunx.bandcamp.com
Seznam skladeb:
  1. Futile Attempts 01:33
  2. Friend to None 1:24
  3. Deranged 01:48
  4. Field Duty 01:51
  5. Man Of Straw 01:32
  6. Wholesale Execution 01:23

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek