Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Red Fang

Red Fang

Whales and Leeches

autor: macerát | 6. 02. 2014, 18:49:07 | návštěv: 3970 | reakcí: 0

„Fašírka z 90. let dorazila, pane! Budete si přát i dezert z prasečích nožiček Larse Ulricha anebo postačí Doyleův rypáček?" Úplně jak námět na klip, kterým vládne četa pivařů snad úplně nejlíp pod úpatím úměrného zájmu. Počkejte - vegetariání s apetitem na chmel? Není to náhodou potvrzení zákonitosti o věčném návratu surově odehraného rocku, kterým nás nadopovali AC/DC a kterým zhynuly první generace garážových epigonů?

Odpověď nehledejte ani na stejnomenné kompilaci prvních dvou ípek, ani na překvapivém hitparádovém zářezu Murder the Mountains. Leží totiž mimo kategorie hodnocení. Mimořádná míra nadsázky, fetišismus dlouhých, pivem urousaných vlasů, šeredně repetivní kytarové figury, kult univerzitního flákačství. Nohy v bahně thrashe jistí předpisové konverzky. Od startu DOENa se mění jen akordy a důraz na vokální pilu. Jede to jak plně naloženej vlak, ovšem řízenej Marty McFlyem a omylem směřující do dystopického budoucna. Behind the Light je na obžalobu, ze strany samotnýho boha altern rocku.

Ok, z 11 kusů pro Školu rocku trčí Dawn Rising jak himalájský (Himalájův?) masiv. Nebezpečný valivý trip v podobě laviny popostrkuje k vinylové položce King Diamong, ale jen na chvíli, než si uvědomíte, že na domovské hroudě to byl spíš laynovsko-pattonovský sameťák ukrytý v dubovém listí místního překupníka desek, nevyhnutelně čekající na odhalení.

Pořád nic? Dobře, takže teď nechť promluví nerd! „Od muziky nečekám víc než příjemnej pocit linoucí se ze sluchátek, ať už svačím, mastím erpégéčko nebo jezdím na prkně. Vlastně i když myslím na horní díl plavek, kterej jsem zahlídl přesně před 6 měsícema a 4 dnama u holky od sousedů." Tvárnost bude teda zaklínadlem úspěchu pro pivaře, který to dotáhli na jedny prkna s Megadeth a Crowbar. A pak taky pracovitost, zrovna tahle deska jde po úrovních jak po schodech a vrcholí těsně před koncem, kdy se svalíte do melodickýho vrnění závěrečný Every Little Twist.

Jestli je tohle svěrací kazajka pro smutnej soumrak pavilonu 9, pak sem pacient, který se rád vrací. Jestli dostávám poslední varování před ohluchnutím, nedbám. Zábavných chvilek si chce nejenom vážit, ale vnímat je se železnou pravidelností. Viď, Josef?

Red Fang (USA, Relapse Records) vystoupí dne 6. 2. 2014 společně s Lord Dying (USA, Relapse Records) a The Shrine (USA, Tee Pee) v klubu Futurum od 20:00.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: stoner rock, sludge rock 'n roll
Nosič: LP, CD, MP3
Celkový čas: 41:42
Rok: 2013
Vydavatel: Relapse Records
WWW: http://www.redfang.net
Seznam skladeb:
 1. DOEN
 2. Blood Like Cream
 3. No Hope
 4. Crows in Swine
 5. Voices of the Dead
 6. Behind The Light
 7. Dawn Rising
 8. Failure
 9. 1516
 10. This Animal
 11. Every Little Twist

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek