Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Savages

Savages

Silence Yourself

autor: Miloš Skopec | 28. 02. 2014, 07:51:15 | návštěv: 3929 | reakcí: 0

Paradoxy tíhnou k pozornosti jak řídká stolice ke skrotu. Znamení doby, i úpadková forma obrany. Z mlhy mávající bílá vlajka má při bližším ohledání revoluční skrvny a proto je název alba spíš černohumorný. Nemazat a jet, pálit basové struny a škádlit Susan Janet, nepohrdej!

Mohli bysme ten kruh točit dýl než konečný počet slunovratů a stejně by nám nevycházela víc než přítomnost v odcizující a dost ošklivé podobě. Jehny Beth má se stojanem pletky dlouho, protahované samohlásky tahá z pat bez zošklivení. Zbytek ročníku 2011 vmíchává elegie do basového mixéru Ayse Hassanové s odevzdaností rituálních obětí. První tóny odzbrojí, pak teprve sfingy pouští po proudu stopáže dál.

Intenzita co by koeficient nemůže klesnout pod naléhavostí z prostého důvodu. Díky poučení z krizového vývoje D.C. post-punku nemá tak silnou vazbu na šavle zvukařů, kteří už dlouho touží po čísle 1. Jinými slovy, hra o ryzost nekončí ani u Portishead ani u Queens of the Stone Age. Smíříte-li se s pochopením základních principů hudebně-sociální gravitace, pak posignujete všech jedenáct broušených, vesměs tříminutových váz plných květnatého minimalismu bez povýšeného šklebu.

Něha k tradici vede k záhubě mnohé, ne však v momentě, kdy máte dar převyprávět skoro až šantánový příběh jinak a vášnivěji. Třebas skrz špínu, třebas přes vlastní matrici vzpomínek. Jde to. A jde to i bez patosu. Aplikace na iPhone registrují už všelico, ale ucho vyčmuchá drone byť jediného milimetru distorze. Kap, kap, kap. Tekutý čas vysávaný pulzní, přerušovanou dírou.

Oslovení přijmením avizuje B, tedy křest. V půlce procházíme smrtí tak přirozenou, až se Harold Budd zdráhá experimentovat. Jsme stroje času a bijeme na poplach před čímkoliv pojmenovatelným. Nejdražší let vesmírem pokračuje jinou dimenzí a pak... ONA! Pouta řinčí svobodněji, když zavoní kov, když bavlna poskočí po svalech a feminní znamená radostná. Pulsující orgány se přelévají z vodní konstanty do pevného skupenství, máte zásek a ONA? Přidává!

Přiostřit až létají jiskry umí každá druhá od Byšic, ale o tempu to není. Vášeň má tisíc tváří, na ploše pár okamžiků... počkejte, spíš na ploše minuty a půl jdou karty na stůl, provazolezci musí vyšplhat mezi stožáry a přeběhnout provaz. Z něj se padá do klavírní sítě, ve které krátkovlasá pavoučice spřádá odevzdané rekviem nejen za zkonzumované manžely, ale i za ostatní bytosti podílející se na jejím mikrosvětě, jenž naší optikou stále expanduje proti směru hodinových ručiček. Výsosti na slávě, klopotný odchod nehrozí. Šipka stále ukazuje mírně vzhůru a tak... prosím. Chci jít Tebou.

SAVAGES (UK, Matador) vystoupí dne 28. 2. 2014 v Rock Café Praha, předkapelou jsou A Dead Forest Index (AUS), začátek v 20:00.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-rock, experimental pop
Nosič: LP/CD/MP3
Celkový čas: 38:39
Rok: 2013
Vydavatel: Matador Records/Pop Noire
WWW: http://www.savagesband.com
Seznam skladeb:

1. Shut Up
2. I Am Here
3. City's Full
4. Strife
5. Waiting For A Sign
6. Dead Nature
7. She Will
8. No Face
9. Hit Me
10. Husbands
11. Marshal Dear

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek