Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Schoolboy Q

Schoolboy Q

Oxymoron

autor: Miro Koněv | 14. 05. 2014, 09:04:28 | návštěv: 4895 | reakcí: 0

Akční film ve zpomaleném režimu, absence vnitřního klidu a přetlak slov. Redundance v nejlepším slova smyslu posvěcená oběma směry. Stěny tepen z konopí, které není technické, plus neodstřihnutá pupeční šňůra ke cali roots. Dialektika pouličního přežívání představuje oxymoron v kostce.

První krůčky po tenkém ledě repetivní spásy rapu prezentuje podsaditý Quincy Matthew Hanley s jazykem bez řetězu. Zatímco ring prvních dvou desek doprovázený chrchláním rýmů do rukávu nepoznal porážku, hák major debutu posílá dál do zákoutí čtyř rohů. Můžeme ohrnovat nos nad exhibováním uslzené tattoo figury, ale fakt rychlosti rýmu dovoluje pulzovat v dancefloorovém nebi.

Pokud se vypravíte cestou kapitálního háčka, možná poznáte, že kriminálka LA neregistruje podobných (šp)rýmařů mnoho. Konexe tomu nasvědčují. Bítmejkři se hecli, takže k osvědčené kolovratné partě Digi+Phonics radostně přihodil svý Pharell, Clams Casino a k Wichovi připodobnitelný (čti neporazitelný) The Alchemist. Kousek za kouskem, jak v mozaice předkládá Schoolboy Q mapu aktuálního hiphopového ostrova pokladů, sám pirátem.

Patnáct kusů je akorát a stejně jako u špízu jste rádi za každý špek navíc aneb chtěli jste Tylera, máte ho mít. Vkusnost balancuje, ale ulice se nepostříkávají sami, každá odhozená plechovka je potenciální příběh. Přejme si, aby odpočinek u moře střídal příval regulérní měny, ve které nymfy s proporcemi Venuše budou omývat pomerančové zadky. Dokument není sprosté slovo, pokud se narace drží faktů. Muž roku? Může být.

Postižení Moby dickem rovná se brízolitovému fejdinku, a to je i rozdíl mezi kalifornskou venkovkou a kytkama ze skříně. Proto Raekwon deklamuje tak upřímně, až se z (air) Maxů práší. Chtěli jste deluxe a stalo se tak. Pokračování ságy rodu, kytky z cypřišového vrchu na každou nikoli ne nutně mramorovou desku. Věčnosti klidně říkejte dnes, život je hra, policajti nespěj, nezdravá strava v malém množství neškodí a zbraň má i Flo. U vás dobrý, tak neříkejte, že se nemazlíte. Protimluv? Hravý diktát…

Schoolboy Q (USA, Top Dawg) vystoupí 14. 5. 2014 v pražském Roxy společně s předskokany, kteřímu jsou Isaiah Raschidem (USA, Top Dawg) a René Brown (USA).

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hip hop, rap
Nosič: LP/CD/MP3
Celkový čas: 59:25
Rok: 2014
Vydavatel: Interscope/Top Dawg
WWW: http://www.schoolboyq.com
Seznam skladeb:

01 – Gangsta
02 – Los Awesome (Ft. Jay Rock)
03 – Collard Greens (Ft. Kendrick Lamar)
04 – What They Want (Ft. 2 Chainz)
05 – Hoover Street
06 – Studio (Ft. BJ The Chicago Kid)
07 – PrescriptionOxymoron
08 – The Purge (Ft. Tyler, The Creator & Kurupt)
09 – Blind Threats (Ft. Raekwon)
10 – Hell Of A Night
11 – Break The Bank
12 – Man Of The Year
13 – His & Her Friend (Ft. SZA)
14 – Grooveline Pt 2 (Ft. Suga-Free)
15 – Fuck LA
16 – Pusha Man
17 – Californication (Ft. A$AP Rocky)

Bonus Tracks:
17 – Gravy
18 – Yay Yay

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek