Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Facing the Swarm Thought

Facing the Swarm Thought

Bridges

autor: David Patras | 3. 06. 2014, 13:17:32 | návštěv: 5826 | reakcí: 0

První album německé kapely Facing the Swarm Thought působilo trochu jako zjevení. Přesně takovou kombinaci řízných riffů, apokalyptické atmosféry a rytmické zběsilosti jsem už dlouho marně hledal. FTST kombinují zvláštní hudební pelmel do překvapivě fungujícího celku, který šlape jako pekelný stroj a posluchači nedovolí vydechnout.

Názvy skladeb na albu Damnati odkazují, možná zdánlivě, na Planety Gustava Holsta a i hudba samotná jako by z klasického díla čerpala inspiraci, i když cítit je to spíše v náladě než v jakékoliv doslovnosti. Hudebně jsou Facing the Swarm Thought rozkročeni mezi math-rockem, sludgem a moderní vážnou hudbou.

Nové album Bridges používá podobná výraziva, je ale výrazně přímočařejší. Navzdory tomu, že už ve skladbě Overdosed vrší kapela jeden hutný riff za druhým s takovou kadencí, jako by šlo o stručné shrnutí celé dosavadní tvorby, vše ve výsledku působí kompaktnějším dojmem. Jednotlivé nápady jsou melodičtější, vzájemně dobře odlišitelné a zapamatovatelné, což se o předchozí desce Damnati s takřka kakofonickými momenty často říci nedalo. Ruins plynule navazují na Overdosed a odhalují další novinku alba - zvukovou pestrost. Na Sometimes kapela zezačátku zní jako hutnější reinkarnace zaniklých Isis, brzy však pozornost upoutá série tak vyšperkovaných kytarových postupů, že by se za ně nemuseli stydět ani takoví kytaroví onanisté jako Tom Morello nebo Matt Bellamy.

Covered in Darkness se jako jediná vrací k extrémnějšímu posluchačskému zážitku z minulé desky. Chaotická rytmika doplňuje disonantní kytarové plochy a to vše doprovází agresivní vokál Matthiase Egetemeira naplněný, jak se v podobné hudbě sluší a patří, koncentrovanou zlobou a zoufalstvím. Hned následující Feed the Vultures je asi „nejrádiovější“ ze všech písní. Pustíte-li si ji samostatně, tak to asi nebude tak zjevné, ale v kontextu experimentální Covered in Darkness působí „refrén“ až téměř stadiónově.

Dominantou alba je skladba Burning Down Bridges, která je svým způsobem esencí všeho, čím Facing the Swarm Thought jsou. Ikonický disonantní akord střídá apokalyptickou náladou nasáklý refrén, depresivní sludge i chaotický mathcore. To vše zabalené v až neuvěřitelně kvalitním zvuku, který na první poslech zakrývá fakt, o jak malou a relativně neznámou kapelu se jedná.

Album Bridges je krátké a přesto naplněné k prasknutí nápady i emocemi. Mělo by zaujmout každého, kdo v hudbě nehledá potěchu ucha, ale naopak posluchačskou výzvu. Němečtí trpaslíci jsou nepříjemným dokladem toho, že dnešní doba sice umožní takto minoritní tvorbě existenci, nechá ji ale zároveň hnít v ústraní, kam se tunou balastu prokousají až opravdoví hudební nadšenci. Pokud jste jedním z nich, augsburgská kapela Facing the Swarm Thought si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Facing the Swarm Thought (de)
8. 6 .2014, Chapeau Rouge, Praha

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: metal/mathcore
Nosič: CD/LP/mp3
Celkový čas: 32:31
Rok: 2014
Vydavatel: AMPIRE Records
WWW: http://facingtheswarmthought.bandcamp.com/album/bridges
Seznam skladeb:

01. Repeaters -I (0:34)
02. Overdosed (2:47)
03. Ruins (2:37)
04. Sometimes (5:38)
05. Repeaters I (1:31)
06. Covered in Darkness (3:31)
07. Feed These Vultures (3:08)
08. My Way Home (3:36)
09. Repeaters II (1:06)
10. Burning Down Bridges (5:07)
11. Repeaters III (2:55)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek