Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Earthless

Earthless

From the Ages

autor: Milda Konev | 3. 11. 2014, 21:27:59 | návštěv: 5506 | reakcí: 0

Jako každá pulzující hvězda mají i Earthless majákový efekt. Od zintezivnělé penetrace až po výklusy v rašelině se vždy vyjevuje naturální textura psychedelického rocku. Halucinogenní tóny stoupají výše než extatický stav právě ejakulující zrzky. Umění stavby v toku improvizace.

Může-li obyčejnost odrážet vznešenější krajiny ducha, pak snad v tvorbě trojice Mitchell, Egiton, Rubalcaba. Svobodná volba pohybovat se mimo mantinely rockové plochy za pomoci improvizací, které konstatují odpoutání jako zvolenou cestu, tady sedí s úplnou jasnozřivostí. To ale neodhalí otvírák Violence of the Red Sea, ale až osmdesátkami infikovaný Uluru Rock.

Z monumentálního bloku uniká v nejkratší skladbě pára uvolněné, čirostí prosycené psychedelické esence. Snad i Manzarek by hrábnul do kláves, kdyby už netůroval s Jimem. Tady se ryzí fanatismus vášnivě snoubí se zvukovým purple hazem. Tady někdy začíná hra s paranoidními motivy, které buď vycepují generaci bohů, anebo je pohřbí v megalitických blázincích. Nádherná mocnina cákanců.

Do poslední dvacetiminutovky už nevyprovází astronauty nic jiného než odhodlání po dokončení mise po rohovém gongu. Šance jsou pade na pade, nuda padá únavou, rock trůní. Ostřejší vazbení nad základní strukturou bicích, které opanuje rytmický diktát člověka, pro nějž slovo grind neznamená jen hudební žánr.

Čistá a ornamenty se skvící práce pomáhá dešifrovat konečné pojmy v prostorovém úchopu kvákadel. Točící se mantra nad pochybnostmi smrtelníků, kteří bez jízdy instrumentálním Olympem nevědí, kde jinde hledat božstvo. Brát své jako odpověď na většinu otázek je nejenom zdravé, ale reflektuje i proměnlivost harmonií a postupů. A i když z toho Miles tolik netrčí, pořád patří jazz do sekce cukrů. Rok vydání nehraje roli. Nadčasový opus a hezký polibek od ošklivé holky. Earthless? Ano!

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: psychedelic rock, instrumental, stoner
Nosič: LP/CD/MP3
Celkový čas: 65:31
Rok: 2011
Vydavatel: Tee Pee Records
WWW: https://myspace.com/earthless
Seznam skladeb:
  1. Violence Of The Red Sea
  2. Uluru Rock
  3. Equus October
  4. From The Ages Pt. I
  5. From The Ages Pt. II

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek