Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Voiski

Voiski

Culture to Trash

autor: milda koren | 21. 11. 2014, 10:20:35 | návštěv: 5605 | reakcí: 0

Poslední známky odkvetlého podzimu v civilizační spáře, ve které se generační výpověď jen tak tak uchytává pomocí minimalismu. Opletalovo výročí se slavilo porůznu, ale Luc Kheradmand temperuje drážky destilovanou psychedelií. Jaké má palivo?

O třech skladbách se říkávalo, že jsou někdy málo víc než nic a kolikrát více než album. Zde se ale surfuje na nejnižší rychlost ve stopách kýlu Tycho a zároveň vrství tak, že lakovaný povrch obalu ztrácí oproti středu vinylu krytého labelem celou dimenzi. Její objevení se v prostoru Eccentric Habits připomíná, jak dalece se dá vzdálit od teritoria techno, aniž byste museli rušit celý chlívek.

Otvírák Wax Fashion pobíhá od zneklidňující pulzní hmoty ke klávesám a náznakové kytaře popotahovaný kačerem 808 kopáku. Víme, že se potkávají stejně nevyhnutelně jako studenti na kolejích a společně řídí nejvíc cool party na patře. Kultura odcizení je jen odvrácenou stranou téhož. Můžete to svádět na nesoustředěnost, ale i holka s ADHD syndromem nakonec naléhavost pozná podle fyziognomických změn těla.

Bloodthirsty Romantic Shark aka miláček. Temné upbeatové inferno v plastikové krabičce malého klubového prostoru, kde slova jako „Pojď sem!" anebo Jon Hopkins nejdou z kontextu dál než na záchod designovaný jako rubber room. Vážnost situace se během šesti minut dramaticky neproměňuje, i když se tu nenápadně válčí mnoha rejstříkovými vojsky. Kdybych se řídil hodinou, kdy polykám tabletky, bude daleko po půlnoci. Ve skutečnosti je ale odběr ranních zpráv řízen i přes soutrackovou rovinu a já ten film viděl fakt několikrát. Hraje v něm totiž Elizabeth…

VOISKI (FRA, L.I.E.S.) vystoupí v rámci rezidentní noci 21. 11. 2014 společně s NRMN, Plateaser, Name Does Not Matter a RZAH od 23h v prostoru NEONE.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: minimal, techno, electronic
Nosič: LP/FLAC/MP3
Celkový čas: 22:23
Rok: 2014
Vydavatel: Long Island Electrical Systems
WWW: https://soundcloud.com/voiski
Seznam skladeb:

Wax Fashion
Bloodthirsty Romantic Shark
Eccentric Habits

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek