Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Sakala

Sakala

IVL

autor: maxim | 14. 12. 2014, 14:33:44 | návštěv: 6042 | reakcí: 0

Sakala, Havlíčkův Brod. Tam a v okolí operuje se svými punkovými aktivitami Cecek Records, ale Sakala jsou z jiného kotle. Biografie čítá pouhé „... kapela pokračuje ve třech  Pepek-Václav-Mitch“, nic víc a nic míň. Jako ta holka, která říká: nic po tobě nechci, zajímá mě jen přítomnost. Minulost je pryč a budoucnosti se nemám proč bát, chci teď. A Sakala? Zádumčiví a suroví.

Nevidí se často, že by kapela z podobné hloubky metalu vydala během jednoho měsíce „singl“ a pak EP prosté „singlu“, válu bohapustě naturistického, „v lesích za řekou jsou slyšet hlasy“, ano, temnota, ta prostupuje skrze každého z nás. Je tam empirický patos hlíny v hubě, je tam blackmetalové roucho za stromem, emocorový náhubek, ten, co je nacvaknutý do ďásna. Zatímco osamocený vál Surro má na přebalu kousek cesty, pankejt, strniště a mračnou dálku, EP IVL (IVL jako evil? Zkratka? Letopočet? Runa? Klec?) už vychází z emblematizované/modifikované lebky zdánlivě gigerovského charakteru, ve skutečnosti prostší, archetypálnější. Ostatně „sakala“ zní podobně, s velkým onomatopoickým (loveckým) charakterem. Falešné stezky.

Kabalistické, tedy sakalistické bahno má důkladnou vertikální linku, stoupá stále vzhůru, je jako šroubovice. Nekymácí se nepříčetným nihilismem nebo vrávoravou zuřivostí Mother, nemají ten pomalý nátlak tónů a zdánlivou ležérnost Social Party, natož povlovné uléhání na Záhořovo lože po vzoru V Rukou Osudu. Sakala brousí trojčlenný metal, tu hardcorový, tu metalcorový, což je jako cinknutí lžičky o stejnou skleničku, jen z jiné strany, hrubý vokál nemá nic společného s guturálem, a pokud někdo rád kloktá a pak se škrtí riffem, tady má krásnou příležitost.

A stejně jako je netradiční vydávat v jeden měsíc jeden vál a hned nato pětimístné EP, je nezvyklé mluvit o hitech. Sakala je umí dobře. Hned úvodní Halucid vede k rouhačským myšlenkám na to, co bude dál, když tady ční ohoblovaný topol v zadku metalu, ale ani další zákruty neslevují, nejdelší Phobos si sice dává načas, ale je to taková ta hra na mrkanou, na rozpuštěné vlasy, na odpočinkový headbang. Sešit do matematiky s počmáranou obálkou, stojka na špičce tužky. Sakala, Havlíčkův Brod.

Související články

Mother - Through This Disappearing Land
Mother - Through This Disappearing Land
Social Party - Kde nic neni ani smrt nebere
Social Party - Zbytky našich nadějí
Social Party - Prolomit ledy
V Rukou Osudu - st

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: sludge metal
Nosič: CD/mp3
Celkový čas: 17:36
Rok: 2014
Vydavatel: diy
WWW: http://sakala.bandcamp.com
Seznam skladeb:
  1. Halucid
  2. IVL
  3. Funeral
  4. Phobos
  5. Ztraceni

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek